صفحه اصلی / کارآفرینی / کارآفرینان ۳ و نیم درصد اشتغال ایجاد می کنند

معاون وزیر کار:

کارآفرینان ۳ و نیم درصد اشتغال ایجاد می کنند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارآفرینان 3 و نیم درصد اشتغال کشور را تامین می کنند افزود: اشتغال روستایی شرایط بهتری نسبت به اشتغال شهری دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، عیسی منصوری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان تهران با بیان این نکته که هم اکنون نرخ بیکاری در روستاها با هفت درصد شرایط بهتری نسبت به شهرها دارد ادامه داد: تسهیلات ایجاد اشتغال باید هدفمند تخصیص یافته و منجر به توسعه کارآفرینی شود.
وی همچنین از طراحی شناسنامه شغلی برای هر فرد ایرانی در سن کار خبر داد و اضافه کرد: برای توسعه اشتغال باید برنامه ریزی استراتژیک داشت و توسعه منابع بانکی باید با سرعت و بدون فوت وقت انجام شود.
منصوری گفت: استان تهران ویژگی های خاصی دارد و بررسی ها نشان می دهد در بخش بانکی برای اشتغال با تأخیر مواجهیم، سال ٩٧ مقرر شده است دستگاه ها طی ١٢ روز، کمیته فنی طی ۴ روز و بانک ها نهایت تا ١۴ روز نتیجه بررسی طرح های اشتغال را مشخص کنند.
** بانک ها به تکالیف خود عمل کنند
معاون امور اقتصادی استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه بانک ها باید به تکالیف خود در زمینه ارائه تسهیلات به متقاضیان مشاغل شهری و روستایی عمل کنند خواستار تسریع آنان در این زمینه شد.
محمد امامی امین با انتقاد از روند کند بانک ها در این زمینه گفت: بانک ها موظف هستند که نسبت به تخصیص تسهیلات به طرح های تصویب شده در کمیته فنی مسئولانه عمل کرده و مراجعان را سرگردان نکنند.
وی ارائه تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و روستایی را یکی از راه های رونق تولید و اشتغال در کشور دانست و افزود: این امر به کاهش مهاجرت روستایی به سمت شهرها کمک شایانی می کند.
امامی امین بر ارائه ۲۲۴ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و ۴۸ میلیارد تومان وام مشاغل خانگی تا پایان خرداد ماه جاری از سوی بانک های عامل استان تهران تاکید کرد.
**طرح های روستایی وعشایری استان تهران برای ایجاد ۴١٢٠ شغل به بانک ها ارسال شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز در این نشست در گزارشی با بیان اینکه تاکنون ٢٨٠١ طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی در سامانه ‘کارآ’ ثبت شده است افزود: ٢٣۴ طرح در حوزه های جهادکشاورزی، صنعت معدن و تجارت و میراث فرهنگی در کمیته فنی با تسهیلات ٢٢۵ میلیارد تومان و تعهد ایجاد ۴١٢٠ اشتغال مصوب و برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده است.
حاتم شاکرمی گفت: سال گذشته در حوزه طرح های مشاغل خانگی تا اسفندماه پرداخت تسهیلات حدود ۶۵ طرح اجرا شد و با تلاش های انجام شده این میزان تا پایان فروردین ماه امسال به ١١۵٢ پرداخت رسید.
وی با بیان اینکه سهمیه استان تهران در طرح اشتغال روستایی و عشایری ٢٢۴ میلیارد تومان است گفت: با وجود اینکه جمعیت روستایی استان تهران ۶ درصد است اما ٨٠٠ هزار نفر جمعیت روستایی در استان تهران وجود دارد و تقاضا می شود سهمیه اعتبار استان در این بخش در برنامه های آتی افزایش یابد.

همچنین مطالعه کنید:

ارائه الگوی توسعه پایدار گردشگری شهری (نمونه موردی: شهر لاهیجان)

چکیده گردشگری شهری به عنوان یکی از عوامل مهم توسعه پایدار شهرها به حساب می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *