صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / اوپک با وجود نفت ۸۰ دلاری عجله‌ای برای افزایش تولید ندارد
اوپک با وجود نفت ۸۰ دلاری عجله‌ای برای افزایش تولید ندارد

به گزارش خبرگزاری رویترز،

اوپک با وجود نفت ۸۰ دلاری عجله‌ای برای افزایش تولید ندارد

منابع و مقام‌های اوپکی اعلام کردند که با وجود افزایش قیمت نفت خام و رسیدن به سطوح ۸۰ دلار برای هر بشکه، اعضای این سازمان عجله‌ای برای افزایش عرضه این کالا راهبردی در بازارهای جهانی ندارند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با وجود تداوم افزایش قیمت نفت همچنان تمایلی برای افزایش تولید خود و نادیده گرفتن توافق کاهش تولید ندارد.
نمایندگان و منابع اوپک به خبرگزاری رویترز گفتند: افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی تنها یک پدیده کوتاه مدت است که بیشتر تحت تاثیر نگرانی‌های ژئوپلتیک شکل گرفته است و ارتباطی با بنیادهای بازار و نگرانی از کمبود عرضه نفت در بازار ندارد.
یکی از منابع اوپک که با سیاست‌های ریاض در بازار نفت آشنایی دارد، تصریح کرد: عربستان هم سفته بازی‌های موجود در بازار را دلیل افزایش اخیر قیمت نفت می‌داند که دلیل محکمی برای افزایش تولید سازمان نیست.
یک منبع دیگر در این باره گفت: اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضا باید نشان دهنده تأثیری در عرضه باشد تا اوپک تصمیمی برای کاستن از سطح کاهش تولید خود بگیرد.
یکی از نمایندگان در اوپک در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا قیمت ۷۹ دلار برای هر بشکه قیمت مناسبی است یا خیر، گفت: هنوز خیر.

همچنین مطالعه کنید:

۶۶درصد ظرفیت سدها پُر است/ ۵ سد مهم با پرشدگی ۱۰۰درصدی

به گزارش کسب و کار نیوز ، در ۲۶۷ روز ابتدایی سال آبی جاری (از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.