صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / آیفکس در مرز ۱۱۱۰ واحد قرار گرفت

آیفکس در مرز ۱۱۱۰ واحد قرار گرفت

معاملات فرابورس امروز در حالی پایان یافت که شاخص کل فرابورس با بیش از ۲ واحد افزایش در ارتفاع بالاتر از ۱۱۰۹ واحدی ایستاد.

فرابورس

به گزارش کسب و کار نیوز، حجم معاملات در بازارهای فرابورس نزدیک به ۲۸۷ میلیون ورقه و ارزش آن نیز به بیش از دو هزار و ۶۶۹ میلیارد ریال رسید. بر اساس این گزارش، در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس بیش از ۱۹۲ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۳۵۸ میلیارد ریال جابه‌جا شدند که در این میان نماد «ذوب» با معامله بیش از ۴۰ میلیون سهم، بیشترین حجم معاملاتی و نماد «زاگرس» با ارزش معاملاتی بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان سایر نمادهای مورد معامله در این دو بازار به خود اختصاص دادند.

همچنین معاملات فرابورس امروز در حالی پایان یافت که شاخص کل فرابورس با بیش از ۲ واحد افزایش در ارتفاع بالاتر از ۱۱۰۹ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازارهای نُه‌گانه نزدیک به ۲۸۷ میلیون ورقه و ارزش آن نیز به بیش از دو هزار و ۶۶۹ میلیارد ریال رسید.

همچنین در روزی که گذشت بیش از ۸۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۹۲ میلیارد ریال در سه تابلو بازار پایه جابه‌جا شدند. از سوی دیگر معامله بیش از ۶ میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر ۱۱۲ میلیارد ریال در فرابورس رقم خورد.

بازار اوراق با درآمد ثابت

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز امروز بالغ بر ۲ میلیون ورقه بهادار با ارزشی بالغ بر ۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال جابه‌جا شد که با تغییر مالکیت حدود ۳۲۷ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از ۲۸۳ میلیارد ریال، «اشاد۹» بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار در اختیار گرفت. از سوی دیگر در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط (SME)، ۱۰ هزار سهم متعلق به ماداکتو استیل کرد به ارزش بیش از ۴ میلیون ریال معامله شد.

تابلو تسهیلات مسکن

نگاهی به معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد امروز بیش از ۸۴ هزار ورقه تسه با ارزشی بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال معامله شده است؛ امتیاز تسهیلات مسکن آبان ۹۶ با بیشترین حجم و ارزش در صدر معاملات این تابلو قرار گرفت.

در میان نمادهای فرابورسی نیز، سه نماد «ذوب»، «ثتران» و «شاوان» به ترتیب پُربیننده‌ترین نمادها بودند و نمادهای «هرمز» و «شاوان» در مجموع با حدود ۲ واحد تاثیر مثبت، به ترتیب مثبت‌ترین اهرم‌های‌ شاخص کل فرابورس شناخته شدند.

همچنین مطالعه کنید:

ثبت نام سهامداران در سامانه سجام اجباری است

 اوراق بهادار و دارایی مالی باید در این شرکت ثبت شود تا امکان معامله پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *