صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / رایزنی ابتکار با مجلس برای تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

رایزنی ابتکار با مجلس برای تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با نایب رئیس دوم و رئیس فراکسیون زنان مجلس برای تسریع در تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان رایزنی کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با نایب رئیس دوم و رئیس فراکسیون زنان مجلس برای تسریع در تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان رایزنی کرد.

معصومه ابتکار به دنبال پیگیری های گذشته در خصوص تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان امروز دوشنبه با علی مطهری نائب رییس دوم و پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی رایزنی داشت.

پروانه سلحشوری نیز در این رابطه گفت: با تمام قوا پیگیر موضوع هستیم.

همچنین علی مطهری با تاکید بر اهمیت این لایحه گفت که موضوع در دستور کار قرار دارد.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان که از تصویب کمسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گذر کرده، اکنون در دستور کار مجلس است.

در این لایحه موضوعات سوء استفاده از کودکان، تجاوز و جلوگیری از رسیدن آنان به حقوقشان، شکنجه جسمی و روحی، ممانعت از تحصیل، نادیده گرفتن عمدی سلامت بهداشت روانی و جسمی، جرم انگاری خرید و فروش کودکان، سوء استفاده از کودکان برای درآمدهای اقتصادی و سایر موارد مرتبط مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین وظایف نهادهایی مانند وزارت کشور، آموزش و پرورش، بهزیستی، دادگستری و مجموعه های مرتبط با امور کودکان در این لایحه پیش بینی شده است.

بنابراین تصویب و اجرای این لایحه می تواند عامل رفع بسیاری از مشکلات کودکان و نوجوانان باشد.

همچنین مطالعه کنید:

ایجاد انحراف در ازدواج برای دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمد مهدی تندگویان با بیان اینکه رویکرد کاهش سن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *