صفحه اصلی / فرهنگی / یک اثر تاریخی در خانه‌ای شخصی در فارس کشف شد

کشف یک اثر تاریخی

یک اثر تاریخی در خانه‌ای شخصی در فارس کشف شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط «پایه» و «شالی ستون دوره هخامنشی» در یک خانه شخصی خبر داد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط «پایه» و «شالی ستون دوره هخامنشی» در یک خانه شخصی خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، سردار امیر  رحمت‌الهی، در بیان جزبیات این کشف اظهار کرد: یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس در ادامه روند دستگیری قاچاقچیان اموال تاریخی، بعد از به دست آوردن اخباری از دوستداران میراث‌فرهنگی مبنی بر خرید و فروش و نگهداری تعدادی اشیای عتیقه در شهرستان درودزن، با تشکیل تیم ویژه عملیات، نسبت به بررسی و شناسایی هویت افراد دخالت کننده در قاچاق اشیای تاریخی اقدام کرد.

او افزود: مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با بهره‌گیری از ظرفیت حمایتی مراجع قضایی و انتظامی در بازرسی از منزل فرد مذکور یک عدد پایه ستون، شالی ستون و خمره تاریخی کشف و ضبط کردند.

به گفته‌ی وی؛ برابر اعلام نظر کارشناسان میراث‌فرهنگی استان فارس، پایه و شالی ستون مکشوفه دوران هخامنشی و خمره کشف شده؛ متعلق به دوره متأخر اسلامی تخمین زده شد.

همچنین مطالعه کنید:

ابنیه تاریخی لرستان

خسارت به برخی از ابنیه تاریخی لرستان در پی وقوع زلزله

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سید امین قاسمی، امروز ۱۸ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *