صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / پورسیدآقایی: پارکینگ های مصلی به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص می‌یابد

در پی برگزاری نمایشگاه کتاب؛

پورسیدآقایی: پارکینگ های مصلی به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص می‌یابد

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه تمام پارکینگ های مصلی به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: در محدوده اطراف مصلی پارکینگی برای خودروهای شخصی دیده نشده است، بنابراین از شهروندان می‌خواهیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

محسن پورسید آقایی معاون ترافیک شهرداری تهران

به گزارش کسب و کار نیوز، محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب پس از دو سال با تصمیم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول برگزاری نمایشگاه باعث قفل شدن و ترافیک در بسیاری از مناطق تهران می‌شود اما برگزاری این نمایشگاه آزمایش بزرگی برای ترافیک شهر تهران است که امسال سعی کردیم مدل جدیدی از رویکردهای خودمان نسبت به حل ترافیک را به آزمایش بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه تمام پارکینگ‌های اطراف نمایشگاه به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: امکان پارک حتی یک خودروی شخصی نیز در پارکینگ های مصلی و اطراف نمایشگاه وجود ندارد و در صورت پارک دوبل و یا پارک غیرمجاز، خودروی متخلف به سرعت با جرثقیل حمل خواهد شد. بنابراین از مراجعه کنندگان می‌خواهیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه استفاده از خودروی شخصی برای مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب باعث مشقت مراجعه کنندگان خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد مراجعه کنندگان تقویت شده است و افراد می‌توانند از خطوط یک و سه مترو برای مراجعه به نمایشگاه استفاده کنند، به همین منظور سرفاصله حرکت قطارها در مدت برگزاری نمایشگاه در این خطوط کاهش می یابد.

وی افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳۵۰ اتوبوس به مسیرهای منتهی به نمایشگاه اضافه شده است، همچنین اتوبوس‌های ویژه ای از میدان های مهم شهر مانند صنعت و آزادی مسافران را به مقصد نمایشگاه منتقل خواهند کرد.

پورسیدآقایی ادامه داد: ۲۵۰ تاکسی اختصاصی نیز در میادین اصلی شهر در خط مستقیم نمایشگاه فعال خواهند بود و ۲۰۰ تاکسی تلفنی نیز در پارکینگ نمایشگاه برای استفاده مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با همکاری صورت گرفته با شرکت های حمل و نقل دارای مجوز، پیک موتوری در داخل نمایشگاه مستقر شده تا افراد بار خود را از این طریق به مقصد منتقل کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از هموطنانی که از شهرهای دیگر برای بازدید از نمایشگاه کتاب به تهران می‌آیند نیز می‌خواهیم تا از آوردن خودروی شخصی جلوگیری کنند، به همین منظور نقاطی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است که پذیرای مراجعه کنندگان خواهد بود و افراد به راحتی می توانند با استفاده از خط یک مترو به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، وی با تأکید بر اینکه امکان پارک هیچ خودرویی در پارکینگ‌های مصلای تهران و اطراف وجود ندارد، گفت: تنها راه آمدن به نمایشگاه وسایل حمل و نقل عمومی بوده و شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی به کار بسته است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

محکومیت ۷ نفر دیگر از مدیران بانک سرمایه

 به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در بیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *