صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / هر ۳۰ روز یک عرضه اولیه در بورس

معاون بازار شرکت بورس وعده داد:

هر ۳۰ روز یک عرضه اولیه در بورس

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: قرار است در سال ۹۷ به طور میانگین ماهانه یک عرضه اولیه در بورس تهران انجام شود.

صحرایی

به گزارش کسب و کار نیوز، علی صحرایی، درباره مهمترین برنامه های سال ۹۷ شرکت بورس گفت: بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شده در سال جاری ۱۲ عرضه اولیه در بورس تهران انجام شود.

هر ماه یک عرضه اولیه

وی با اشاره به اینکه قرار است به طور میانگین ماهانه یک عرضه اولیه در بورس تهران انجام شود، گفت: به تجربه ثابت شده است که عرضه های اولیه باعث رشد و رونق بازار می شود و به بازار سرمایه نشاط را تزریق می کند.

معاون بازار شرکت بورس با تاکید بر اینکه عرضه های اولیه بزرگ و موفق باعث جذب سرمایه های جدید می شود، افزود: بر همین اساس تاکید بر پذیرش و عرضه های اولیه ماهیانه در سال جدید از مهمترین برنامه های شرکت بورس است.

راه اندازی «سبد آتی»

وی درباره سایر برنامه های سال جاری، گفت: از دیگر برنامه های مهم بورس تهران به روز رسانی و تجهیز ابزارهای نظارتی این بازار بر اساس تکنولوژی های روز و جدید است.

صحرایی با تاکید بر اینکه تقویت ابزارهای نظارتی باعث افزایش اعتماد و اطمینان در بازار سرمایه می شود، اظهار داشت: همچنین قرار است در سال جاری ابزارهای جدیدی برای سرمایه گذاری در بورس تهران طراحی شود که طراحی ابزارهای پوشش ریسک و راه اندازی «سبد آتی» جزو این برنامه ها است.

تقویت اعتماد سازی

معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تهران تقویت اعتماد سازی را از برنامه های مهم شرکت بورس دانست و گفت: تقویت ابزارهای نظارتی بورس تهران با تکنولوژی های روز دنیا باعث اعتماد سازی و اطمینان بخشی به فعالان بازار سرمایه می شود.

وی همچنین از تلاش شرکت بورس برای دو سویه کردن بازار و شناسایی سود در بازار منفی خبر داد و گفت: طراحی ابزارهای جدید پوشش ریسک کمک می کند تا سرمایه گذاران در بازارهای نزولی نیز سود کنند.

صحرایی در ادامه از طراحی ابزار جدید با عنوان «آتی سبد» خبر داد و به سنا گفت : از آنجایی که راه اندازی آتی شاخص با محدودیت های فقهی مواجه بود به همین دلیل بر آن شدیم تا ابزار جدیدی با عنوان «آتی سبد» طراحی شود.

جزییات ابزار جدید

به گفته این مقام مسول شرکت بورس در ابزار آتی سبد، سبدی از صنایع یا شرکت ها انتخاب می شوند تا سرمایه گذاران بر روی آنها موقعیت آتی اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: این ابزار علاوه بر اینکه باعث تنوع پذیری برای سرمایه گذاران می شود از مزایای ابزار آتی سهام مثل خاصیت اهرمی نیز برخوردار است.

صحرایی در پاسخ به این سوال که این ابزار جدید در سال جاری وارد بازار خواهد شد یا خیر، گفت: مقررات «آتی سبد» طراحی شده و زیر ساخت های فنی در حال آماده سازی است تا در سال جاری این ابزار جدید به بازار سرمایه معرفی شود.

همچنین مطالعه کنید:

boors

رکود بازارها به نفع بورس

به گزارش کسب و کار نیوز،علیرضا باغانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با «کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *