صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / معاون وزیر نفت: اروپایی ها برای فروش دانش فنی پتروشیمی آماده اند

معاون وزیر نفت: اروپایی ها برای فروش دانش فنی پتروشیمی آماده اند

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: صاحبان لیسانس مانند یو.ا.پی (UOP) درباره عقد قرارداد و فروش لیسانس (دانش فنی) به ایران علاقه جدی دارند.

به گزارش دوشنبه وزارت نفت، «سیدرضا نوروززاده» به دستاوردهای حضور خود در یک سمینار دو روزه در پاریس اشاره کرد و افزود: صاحبان لیسانس (لایسنسورها) می‌دانند در این منطقه، ایران برای سرمایه گذاری ثبات دارد؛ چنانچه خودشان اذعان دارند در ایران می توانند آزادانه فعالیت کنند.
وی که مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی است، گفت: مناسب نیست شرکت ها به صورت فردی با صاحبان لیسانس مذاکره کنند و قرارداد ببندند و شرکت بعدی از کپی لیسانس یک واحد دیگر استفاده کند؛ بلکه خرید لیسانس باید به طور متمرکز باشد و متقاضیان استفاده از لیسانس با پرداخت حقوقی، از آن بهره‌مند شوند.

** نقش برجام در صنعت پتروشیمی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: در صنعت پتروشیمی نقش برجام به قدری زیاد است که همه فضای کار را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی تاکید بیشترین تاثیر برجام متوجه صنایعی چون پتروشیمی است.
به گزارش کسب و کار نیوز، در پی آغاز اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) از دی ماه ۱۳۹۴ بسیاری از ارتباط ها با شرکت های خارجی از سر گرفته شد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از اجرای افزون بر ۶۰ طرح پتروشیمی خبر داد که بیشتر آنها در عسلویه و ماهشهر اجرا می شود.
به گفته وی، نیمی از محصولات پتروشیمی در منطقه عسلویه تولید می شود و اگر مشکلات این منطقه به صورت جمعی حل نشود، هم سرمایه ‌گذار و هم مردم زیان می‌بینند.
به گزارش کسب و کار نیوز، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور نزدیک به ۶۳ میلیون تن در سال است که تا پایان برنامه ششم توسعه به بیش از ۱۲۰ میلیون تن افزایش می یابد.

اقتصام*۲۰۲۲*۱۹۶۱*

همچنین مطالعه کنید:

برج اکسیژن‌زدای دیگ‌های بخار در لاوان تعمیر شد

برج اکسیژن‌زدای دیگ‌های بخار در لاوان تعمیر شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, امین فخرآرا، رئیس بهره‌برداری خشکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *