صفحه اصلی / فرهنگی / سینما تئاتر تلویزیون / فشارها مانع بازپخش مستند جنجالی از تلویزیون شد

بازپخش مستند جنجالی

فشارها مانع بازپخش مستند جنجالی از تلویزیون شد

به نظر می‌رسد که صداوسیما باز هم در برابر فشارهای بیرونی، در نمایش یک برنامه با محتوای انقلابی ممانعت ایجاد کرده است.

به نظر می‌رسد که صداوسیما باز هم در برابر فشارهای بیرونی، در نمایش یک برنامه با محتوای انقلابی ممانعت ایجاد کرده است.
بهگزارش کسب و کار نیوز به نقل از سینما پرس ، مستند «قائم‌مقام» با موضوع زندگی سیاسی آیت‌الله حسین علی منتظری، سه‌شنبه شب گذشته (چهارم اردیبهشت) در قالب برنامه «به اضافه مستند» از شبکه مستند سیما پخش شد. اما برخلاف اعلام قبلی، بازپخش این برنامه روی آنتن نرفت!
علی صدری‌نیا، کارگردان مستند «قائم‌مقام» در واکنش به این مسئله در فضای مجازی نوشت: «ظاهرا فشارها کار خودش را کرده که امروز صداوسیما با وجود اعلام قبلی، تکرار مستند قائم‌مقام را پخش نکرد! »
این اولین بار نیست که صداوسیما با فشارهای بیرونی، به ویژه از سوی مدعیان اصلاحات و همچنین دولت تدبیر و امید از نمایش برنامه‌های انقلابی خودداری می‌کند. «ثریا» و «خارج از دید» نیز ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های سیما با محور مباحث اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بودند که با چنین فشارهایی، برای مدتی از پخش باز مانده بودند.
گفتنی است، مستند «قائم‌مقام» به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا و تهیه‌کنندگی محمدمهدی صفار هرندی، یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های مستند سال‌های اخیر است که به خاطر نمایش بخشی از ناگفته‌ها درباره آیت‌الله منتظری، با استقبال و همچنین مخالفت‌های زیادی مواجه شد.

همچنین مطالعه کنید:

فیلیمو

استقبال از سینمای آنلاین با «طلا» ادامه پیدا کرد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فیلیمو و با بررسی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *