صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / شاخص بورس به کانال ۹۳ هزار واحد سقوط کرد

با ریزش ۴۷۸ واحدی:

شاخص بورس به کانال ۹۳ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس با ۴۷۸ واحد ریزش در پایان معاملات امروز به ۹۳ هزار و ۸۰۵ واحد رسید تا عقبگرد این متغیر با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.

بورس

به گزارش کسب و کار نیوز، افت شدید شاخص های تالار شیشه ای در کنار کاهش معنی دار حجم و ارزش معاملات، ‌این روزها سهامداران را مستاصل کرده به طوری که بسیاری از سهم ها با کاهش قیمت ها اندک بازده قبلی را نیز به زیان تبدیل کردند.

کاهش شدید نماگرها

بر اساس آمارهای معاملاتی بورس، روز جاری همه شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۷۸) واحد ریزش معادل (۴۷۸) درصد به ۹۳ هزار ۸۰۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۳۹۴) واحد افت معادل (۱.۳۲) درصد به ۲۹ هزار ۴۸۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۹۳) واحد کاهش معادل (۰.۵۶) درصد به ۱۶ هزار و ۶۱۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۷۶) واحد ریزش، معادل (۰.۶۲) درصد به ۱۲ هزار و ۳۳۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۴۳) واحد کاهش، معادل (۰.۴۴) درصد به ۹۹ هزار و ۶۶۲ واحد، شاخص بازار اول با (۲۲۹) واحد افت معادل (۰.۳۴) درصد به ۶۶ هزار و ۷۱۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۹۹) واحد ریزش معادل (۰.۸۰) درصد، به ۱۹۹ هزار و ۳۵۳ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار         

از سویی دیگر امروز ۶ نماد «فارس با (۸۸)، جم با (۶۱) واحد، فولاد با (۵۰) واحد، حکشتی با (۴۲) واحد، آپ با (۲۸) و تاپیکو با (۱۸) واحد» بیشترین تاثیر مثبت و تنها نماد «فملی با ۲۴واحد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اداره بازارهای مالی با ۲ واحد رشد معادل ۲٫۹۴ درصد به ۷۰ واحد، سایر مالی با (۳۵) واحد افت معادل (۱.۶۲) درصد به ۲ هزار و ۱۴۱ واحد، محصولات فلزی با (۳۵۰) واحد ریزش معادل (۱.۶۳) به ۲۱ هزار و ۱۷۱ واحد، محصولات کاغذ با (۲۴۸) واحد کاهش معادل (۲٫۴۹) درصد به ۹ هزار و ۷۲۹ واحد، حمل و نقل با (۱۰۱) واحد افت، معادل (۲٫۸۶)  درصد به ۳ هزار و ۴۳۵ واحد، ذغالسنگ با (۵۵۸) واحد ریزش معادل (۴.۰۹) درصد به یک هزار و ۳۷۸ واحد، سایر معادن با (۴۹۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۸) درصد به ۱۰ هزار ۴۶۵» رسید.

بیشترین کاهش قیمت

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند: قیمت سهام نمادهای «لسرما، کسرام، فایرا، امید، غشان، تکشا و غشادر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پتایر، کمنگنز، ساروم، لابسا، ثاباد، وتوسم و شاعاب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

گردش نمادها

همچنین در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «عمران و توسعه شاهد، حق تقدم بیمه ما، حق تقدم  خرید سهام گروه سرمایه‌گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان، حق تقدم خرید سهام لبنیات کالبر، سرمایه‌گذاری ملی ایران، مهندسی تکنوتار، صنعتی و معدنی کیمیای زنجان‌گستران، شیر پاستوریزه پگاه گلستان، زرین معدن آسیا، آهنگری تراکتورسازی ایران، صنایع سرماآفرین، آلومراد، بانک سینا» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «آلومینیوم ایران، بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار، فرآورده‌های نسوز پارس، صنایع پتروشیمی کرمانشاه» متوقف شدند.  

در پایان معاملات امروز بورس، در ۳۷ هزار و ۲۸۳ نوبت معاملاتی، ۶۹۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۸۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار نیز به ۳۷۳ هزار و ۲۰ میلیارد تومان رسید.

همچنین مطالعه کنید:

حاشیه سود ۴۷ درصدی پلیمر آریا ساسول در سال ۹۸

هفتادوششمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه به مناسبت عرضه اولیه ۵ درصد از سهام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *