صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / “نمایشگاه تخصصی و فن بازار برنج” در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود

“نمایشگاه تخصصی و فن بازار برنج” در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت:‌ نمایشگاه ملی تخصصی و فن بازار برنج به همراه صنایع وابسته ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم حسین متقی‌طلب  اظهار داشت:‌ نخستین نمایشگاه ملی و تخصصی و فن بازار برنج به همراه صنایع وابسته آن به همت پارک علم و فناوری گیلان در تاریخ ‌۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان عنوان کرد:‌ یکی از اولویت‌های مهم حوزه کشاورزی در گیلان محصول استراتژیک برنج است بنابراین باید نوع دید خود را نسبت به این محصول ارزشمند از حالت تک‌بعدی خارج کرده و به آن از منظری فراتر بنگریم.

متقی‌طلب برنج را محصولی با کارکرد‌های متنوع عنوان کرد و افزود:‌ اینکه ما برنج را تنها به عنوان یک محصول خوراکی تک بعدی مصرف کنیم و به دیگر جنبه‌ها و کاربردهای آن به عنوان یک زیرمجموعه غنی و ارزشمند توجه نکنیم کاملاً غیرعلمی و نادرست است.

وی با تأکید بر کاربرد برنج در فرآورده‌های جانبی متعدد تصریح کرد:‌ بر اساس تحقیقاتی که محققان و کارشناسان ما در مجموعه پارک علم و فناوری گیلان بر روی این محصول انجام داده‌اند می‌توان از برنج ۴۰ نوع محصول دیگر را تولید و استخراج کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر بسیاری از ایده‌ها و ابتکاراتی که در حوزه برنج و فرآورده‌های جانبی قابل تولید از آن به ثبت رسیده با ورود به مرحله عملیاتی به‌نوعی در چرخه تولید و صنعت قرار گرفته‌اند.

متقی‌طلب بر لزوم ترویج چنین ایده‌ها و ابتکارات خلاقانه‌ای در زمینه محصول برنج تأکید کرد و بیان داشت:‌ به اعتقاد بنده باید از تمامی افرادی که در این زمینه صاحب دانش و فناوری و یا علاقمند به سرمایه‌گذاری هستند حمایت‌های لازم و جدی انجام شود.

وی یکی از هدف‌های بزرگ پارک علم و فناوری گیلان را برشمرد و ابراز داشت: استفاده بهینه و علمی از داشته‌های ارزشمند گیلان در تمام زمینه‌ها و تبدیل آن‌ها به منابع درآمدی و ثروت برای مردم یکی از مهم‌ترین اهداف مجموعه پارک علم و فناوری استان گیلان است.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان ابراز داشت‌:‌ محصول استراتژیک برنج در استان گیلان با رنج و مشقت بسیار زیادی تولید و به تمام کشور صادر می‌شود بنابراین باید به دنبال راهی باشیم تا بیشترین سود و درآمد حاصل از فرآوری و تولید آن نصیب مردم استان شود.

متقی‌طلب برپایی نمایشگاه و فن بازار برنج را راهی جهت دستیابی به این اهداف مهم دانست و اظهار داشت: استقرار این مجموعه از نمایشگاه‌ها در گیلان با چنین وسعتی برکات و فواید بسیار زیادی هم برای تولیدکنندگان برنج و محصولات جانبی آن و هم برای سرمایه‌گذاران دارد.

وی در تعریف مقوله فن بازار برنج و خصوصیات آن ابراز داشت: در این نمایشگاه علاوه بر محصول برنج بخش‌های مرتبط دیگری نیز وجود دارد به طوری‌که در آن سایر صنایع وابسته و تبدیلی به همراه آخرین فناوری‌های جدید در معرض بازدید قرار می‌گیرد. ‌

مدیرکل پارک علم و فناوری استان گیلان خاطرنشان کرد:‌ ایجاد حلقه رابط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بزرگ تحت عنوان کارگزاران فناوری از جمله وظایفی است که در جهت ایجاد یک بازار فناوری تحت عنوان فن بازار توسط دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به اجرا در می‌آید.

متقی‌طلب با اشاره به همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی در برپایی نمایشگاه فن بازار برنج افزود:‌ در آغاز به کار فعالیت این نمایشگاه مسئولان دستگاه‌ها‌ و وزارتخانه‌های مختلفی نظیر جهاد کشاورزی و وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت نیز حضور خواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

تحول دیجیتال، در گیرودار دست‌های پشت پرده

این کارشناس مشاوره مدیریت در این زمینه می‌گوید: «اینکه کشورهای با میزان بالای به کارگیری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *