صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / دیدار «این با اون» بورس‌های آسیایی را منفجر کرد!

دیدار «این با اون» بورس‌های آسیایی را منفجر کرد!

بورس‌های آسیایی در نخستین روز کاری پس از دیدار تاریخی سران دو کره، به رهبری بورس هنگ کنگ سبزپوش شدند و ارزش وون کره جنوبی نیز تقویت شد.

بورس

به گزارش کسب و کار نیوز، با وجود انتشار آمار کُند شدن رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه منتهی به مارس، بورس وال استریت با حمایت نمادهای تکنولوژی نظیر آمازون، فیس بوک و اینتل کمتر تحت تاثیر آمارها قرار گرفت و شاخص «داو جونز» با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴۳۱۱ واحد رسید.

براساس این گزارش، در لندن، شاخص «فوتسی ۱۰۰» با ۱.۱ درصد افزایش  در سطح ۷۵۰۲ واحد بسته شد. همچنین رهبری مثبت نمادهای تکنولوژی در بورس آمریکا امروز به کمک شرکت‌های تکنولوژی آسیایی شتافت و شاخص «هانگ سنگ» هنگ کنگ با ۱.۶ درصد افزایش به ۳۰۷۵۸ واحد رسید.

رشد بوس ها در استرالیا، کره جنوبی و سنگاپور

از سویی دیگر، در سئول شاخص «کسپی» با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۵۰۷ واحد رسید و بورس سیدنی استرالیا ۰.۵ درصد صعود کرد و در سویی دیگر، بورس سنگاپور بیش از یک درصد افزایش یافت، شاخص‌ها در ولینگتون نیوزلند، مانیل فیلیپین، تایوان و جاکارتای اندونزی نیز بالا رفتند.  

افزون بر این، معامله‌گران کره ای پس از دیدار مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که امیدها برای خلع سلاح هسته‌ای و برقراری صلح در شبه جزیره کره را افزایش داده است، خوشبینی خود را حفظ کردند. این گزارش می افزاید: با بهبود چشم‌انداز اقتصاد جهانی و کاهش نگرانی ها از جنگ تجاری بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر اکثر ارزهای مهم بالا رفت.

وضعیت ارزها و نفت

در مقابل هر پوند از ۱.۳۷۷۸ دلار به ۱.۳۷۷۳ دلار کاهش یافت و یورو از ۱.۲۱۲۵ دلار به ۱.۲۱۲۷ دلار رسید. هر دلار از ۱۰۷۶.۷۰ وون کره جنوبی به ۱۰۶۷.۴۵ وون رسید. همچنین هر بشکه نفت «وست تگزاس اینترمدیت» با ۸ سنت کاهش به ۶۸.۰۲ دلار در هر بشکه رسید و نفت برنت دریای شمال ۲۹ سنت کاهش یافت و به ۷۴.۳۵ دلار در هر بشکه رسید.

همچنین مطالعه کنید:

bourse

شاخص‌های بورسی در جهان کماکان در مسیر ریزشی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، هر چند ورود جدی بانک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *