صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / تنها ۶۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت منطقه سیستان زیر کشت رفته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

تنها ۶۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت منطقه سیستان زیر کشت رفته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال از 160 هزار هکتار اراضی قابل کشت منطقه سیستان تنها 60 هزار هکتار زیر کشت رفته که این اراضی هم به علت خشکسالی و قطع آب ورودی از افغانستان خشک شده است.

خشکسالی

به گزارش کسب و کار نیوز- پیری در بازدید از مشکلات دامداران تالاب هامون و تامین علوفه و آب را یکی از اولویتهای این سازمان در شرایط خشکسالیهای شدید منطقه عنوان کرد.

پیری افزود: بررسیهای میدانی برای رفع مشکلات دامداران با همکاری استانداری و مدیریت بحران انجام شده و مقرر شد تا بستههای حمایتی برای تامین علوفه دام دامداران در نظر گرفته شود.

وی تامین علوفه از خوزستان و استانهای همجوار و همچنین نیاز داخلی سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدامات برای کمک به دامداران این منطقه بیان کرد.

رئیس جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: تامین علوفه دامداران شمال سیستان و بلوچستان و حل مشکلات آنها در دستور کار جهاد کشاورزی است.

وی تصریح کرد: خشکسالی ۲۰ سال اخیر در این استان به ویژه امسال بخش کشاورزی را با مشکلات جدی روبه رو کرده است.

پیری ادامه داد: امسال در شمال سیستان و بلوچستان با عدم آورد آب از رودخانه هیرمند شاهد شرایط سخت و بحرانی برای مردم این منطقه هستیم.

وی افزود: همچنین در نقاط مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان با کاهش افزون بر ۷۰ درصدی نزولات جوی و کم شدن آبدهی قنوات وضعیت مطلوبی از نظر کشاورزی و تامین علوفه دام مشاهده نمیشود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سرباز مرزبانی

شهادت یک سرباز مرزبانی در زابل

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *