صفحه اصلی / اجتماعی / محیط زیست / تداوم هوای سالم در پایتخت

تداوم هوای سالم در پایتخت

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به بارش پراکنده و کاهش دمای تهران از تداوم هوای سالم در این شهر تا پایان فردا (۱۱ اردیبهشت) خبر داد.

هوای سالم

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا برای امروز(۱۰ اردیبهشت) نشان‌دهنده برقراری شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر نواحی پایتخت است همچنین در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران با شاخص ۷۲ در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد شرایط جوی تهران گفت: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز(۱۰ اردیبهشت) در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۹ متر بر ثانیه از سمت نواحی شرقی و جنوب شرقی انتظار می‌رود.

کاهش دما و بارش پراکنده در تهران

به گفته شهبازی، این وضعیت جوی کمابیش فردا (۱۱ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت و برخی ساعات به ویژه صبحگاه همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به کاهش جزئی دمای تهران تا فردا گفت: برای روز چهارشنبه (۱۲ اردیبهشت) نیز وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب شرقی و بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

هوای تهران

هوای تهران در مرز آلودگی قرار دارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، شاخصی کیفیت هوا در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *