صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / برگزاری استارتاپ‌ها زمینه‌ای برای حرکت به سمت دانشگاه‌های کارآفرین است

رئیس دانشگاه بیرجند:

برگزاری استارتاپ‌ها زمینه‌ای برای حرکت به سمت دانشگاه‌های کارآفرین است

رئیس دانشگاه بیرجند گفت: برگزاری استارت‌آپ‌ها در سطح دانشگاه ها زمینه‌ای برای حرکت به سمت دانشگاه‌های کار آفرین است.

استارت آپ

به گزارش کسب و کار نیوز، احمد خامسان امروز(۱۰ اردیبهشت ماه) در نشست خبری پنجمین استارتاپ ویکند اظهار کرد: با برگزاری مسابقات و جشنواره‌های استارت آپ می‌توانیم سطح دانشگاه های استان را از دانشگاه‌های پژوهش محور به دانشگاه‌های کار آفرین ارتقا دهیم.

رئیس دانشگاه بیرجند افزود: دانشگاه بیرجند آماده سرمایه‌گذاری در بخش انسانی و مالی برای مسابقات استارت آپ است.

وی ادامه داد: باید این مسابقات و جشنواره‌ها را به طور مستمر ادامه بدهیم تا چند سال آینده بتوانیم به واسطه استارت‌آپ‌هایی که نهایی شده شغل‌هایی ایجاد کنیم.

محمد علی ناصری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی گفت: پارک علم و فناوری از بدنه دانشگاه جدا نیست و از وظایف پارک‌های علم و فناوری حمایت از مراکز رشد نوآوری است.

وی ادامه داد: هدف پارک علم و فناوری حمایت از ایده‌ها است تا ایده‌های مورد حمایت بتوانند مشکلات ساختارهای دولتی را برطرف کنند.

وی اظهار کرد: با برگزاری مسابقات استارت آپ در دانشگاه‌ها به مدل‌های کسب و کار خوبی دست پیدا می‌کنیم که می‌توانند در سه سال آینده شرکت‌های نوآوری بزرگی در استان داشته باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی یادآور شد: در خراسان‌جنوبی به دلیل کمبود آب و دوری از پایتخت نمی‌توانیم سرمایه گذار زیادی در حوزه‌های مختلف جذب کنیم اما در حوزه IT این مشکلات سد راه سرمایه‌گذار نیستند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه

احتمال آغاز ترم آینده دانشگاه ها از بهمن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، علی خاکی صدیق صبح امروز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *