صفحه اصلی / اصناف / کردستان مستعد تولید است اما کارخانه تولیدی ندارد

نماینده اتاق اصناف ایران درکردستان:

کردستان مستعد تولید است اما کارخانه تولیدی ندارد

نماینده اتاق اصناف ایران در کردستان، شهرستان دیواندره گفت: استان کردستان و شهرستان دیواندره مستعد تولید است اما زیرساخت های تولید کالای ایرانی در این شهرستان وجود ندارد و ابتدا دولت باید زیرساخت ها را فراهم کند.

نماینده اتاق اصناف ایران در کردستان، شهرستان دیواندره گفت: استان کردستان و شهرستان دیواندره مستعد تولید است اما زیرساخت های تولید کالای ایرانی در این شهرستان وجود ندارد و ابتدا دولت باید زیرساخت ها را فراهم کند.
به گزارش کسب و کار نیوز، هادی فلاحی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف اقتصادی کشورها، ایجاد شرایط لازم برای افزایش تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی است؛ از جمله شرایط لازم برای افزایش تولید و رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها است و تا زمانی که زیرساخت ها در کشور فراهم نشود، به رشد اقتصادی نخواهیم رسید. وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها به طور کلی با افزایش بهره‌وری عوامل تولید، گسترش محدوده بازار، تعادل عرضه و تقاضا، ایجاد اثرات جانبی، فراهم کردن شرایط رقابتی بهتر و هم‌چنین افزایش سطح رفاه باعث افزایش تولید و درنهایت رشد اقتصادی می‌شوند. فلاحی اظهار کرد: در روزهای اخیر به دلیل بسته شدن بازارچه های مرزی استان، اکثر جوانان و کسبه این منطقه بیکار شده اند؛ از این رو لازم است دولت فکری برای اشتغالزایی جوانان این منطقه بکند . نماینده اتاق اصناف ایران در دیواندره افزود: بخش گردشگری کردستان و بازارچه های مرزی این استان نیز از پتانسیل بالایی در جهت رشد اقتصادی برخوردارند اما متاسفانه از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده و نمی شود. فلاحی تصریح کرد: متاسفانه کمبود زیرساخت های کافی، ضعف بازاریابی، کمبود نیروی انسانی متخصص، ضعف مدیریت گردشگری و نبود زیرساخت های لازم و حضور نداشتن بخش خصوصی از مهمترین موانع اساسی بر سر راه توسعه گردشگری کردستان به حساب می آیند. وی افزود: دیواندره در زمینه توسعه اقتصادی، با موانع زیادی مواجه است؛ مشکلات مرزی، نبود مدیر واحد و تصمیم گیرنده نهایی برای ایجاد هماهنگی بین ادارات و نهادها در مرزها و نامناسب بودن جاده های ارتباطی از جمله موانع موجود برای دستیابی به رشد اقتصادی استان است.

همچنین مطالعه کنید:

هزینه دریافت وام ۲۴۰ میلیونی مسکن معادل وام ۴۰ میلیونی جعاله شد

به گزارش کسب و کار نیوز، در معاملات امروز (شنبه ۱۰ خرداد) بازار سرمایه، قیمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *