صفحه اصلی / اصناف / قانون بودجه سال ۹۷ اختیارات بیشتری به دولت برای حمایت از تولید داده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

قانون بودجه سال ۹۷ اختیارات بیشتری به دولت برای حمایت از تولید داده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وجود برخی مشکلات باعث شده تا قیمت تمام شده تولید افزایش یابد به طوری که کالای تولید شده داخلی نتواند رقابت پذیری داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وجود برخی مشکلات باعث شده تا قیمت تمام شده تولید افزایش یابد به طوری که کالای تولید شده داخلی نتواند رقابت پذیری داشته باشد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران ، محمد حسینی افزود: تولیدکننده کالای ایرانی نیاز به انگیزه دارد و اگر مشکلات مرتفع نشود، تولید در مسیری ناهموار حرکت خواهد کرد و مانع توسعه و رشد نخواهد شد. وی تصربح کرد: قیمت تمام شده کالای ایرانی به دلایل مختلفی چون بالابودن بهای مواد اولیه، دریافت مالیات های سنگین و مضاعف، هزینه حامل های انرژی، دستمزد و … بالاست و لازم است تدابیری برای این مسئله در نظر گرفته شود. حسینی گفت: در اجرایی کردن سیاست های اصل ۴۴ از هدف اصلی دور شده ایم و بسیاری از واگذاری ها نه تنها موفق نبوده بلکه مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است. وی افزود: تا زمانی که مشکل تولید و واحدهای اقتصادی رکودزده را حل نکنیم، مسایل اقتصادی همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و برنامه اشتغالزایی نیز محقق نمی شود چرا که به علت رکود سرمایه بخش دولتی و خصوصی معطل مانده اند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: واحدهای تولیدی با کمتر از ظرفیت اسمی در حال کار کردن هستند لذا برای اینکه این واحدها را به سمت رونق ببریم باید از راهکارهای متفاوتی بهره بگیریم. وی تصریح کرد: در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ اختیارات بیشتری به دولت برای حمایت از تولیدکننده داده شده و دولت می تواند از آن برای تامین بخشی از سود تسهیلات به تولیدکنندگان استفاده کند. حسینی گفت: در حال حاضر دولت باید مسایل مربوط به تولید را تحلیل کند و چنانچه قوانین موجود بر سرراه تولید مشکلی دارد، مجلس آمادگی کامل برای دادن مجوز و تصویب لایحه حمایت از تولید را دارد.

همچنین مطالعه کنید:

آغاز به کار رستوران ها بعد از عید فطر

به گزارش کسب و کار نیوز، سید علی اصغر میرابراهیمی با بیان اینکه ستاد ملی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *