صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / خشکسالی موجب نابود شدن کشاورزی و دام‌های عشایر خاش شده است

بخشدار خاش:

خشکسالی موجب نابود شدن کشاورزی و دام‌های عشایر خاش شده است

‌بخشدار مرکزی شهرستان خاش گفت: مدیریت در مصرف بهینه آب و مقابله با شرایط بسیار حاد و بحرانی مورد توجه دولت است‌.

خشکسالی

‌به گزارش کسب و کار نیوز- ‌مجتبی شجاعی در بازدید از مناطق عشایری بخش مرکزی خاش افزود: خشکسالی‌های پی در پی و نبود بارش مناسب سبب وارد آمدن خسارت به زندگی مردم و نابود شدن کشاورزی و دام‌های روستائیان و عشایر شده است‌.

وی بیان کرد: اگر این روند بی آبی ادامه پیدا کند، بسیاری از روستاها و نقاط عشایری خالی از سکنه می‌شوند و جبران خسارت وارده به مردم دشوار خواهد بود‌.

شجاعی ادامه داد: تامین آب شرب مورد نیاز مردم هم اینک از دغدغه‌های مهم مردم و دولت است .

بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: با حمایت‌های دولت و نگاه بلند استاندار سیستان و بلوچستان و همت فرماندار و مسئولان شهرستان خاش از محل درآمدهای مالیاتی طرح‌های خوبی در شهرستان شروع شده که امیدواریم با هزینه کرد اعتبارات بتوانیم در مباحث اجرای طرح‌های آبخیزداری و احداث استخر و کانال و خرید لوله و ساخت مخزن ذخیره آب بتوانیم بخشی از نیازهای مردم را رفع کنیم‌.

وی اظهار کرد: چندین پروژه از اواخر سال قبل در نقاط مختلف شهرستان خاش و بخش مرکزی شروع شده‌اند و همچنان با قوت در حال اجرا هستند‌.

شجاعی از تلاش‌های فرماندار خاش و مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آب و فاضلاب روستایی و عشایری و غیره که توانسته‌اند در جهت حل مشکلات مردم نیازمند گام بردارند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سرباز مرزبانی

شهادت یک سرباز مرزبانی در زابل

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *