صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / ارایه گزارش اقدامات دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به مقام معظم رهبری در ماه جاری

وزیر کشور خبر داد

ارایه گزارش اقدامات دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به مقام معظم رهبری در ماه جاری

وزیر کشور از برگزاری جلسه شورای اجتماعی کشور در حضور رهبر معظم انقلاب در ماه جاری خبر داد.

رحمانی فضلی وزیر کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، یکصدمین جلسه شورای اجتماعی کشور ظهر امروز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر کشور و جانشین رئیس شورای اجتماعی کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد.

رحمانی فضلی در ابتدای این جلسه با اشاره به گزارش سازمان زندان‌ها در خصوص اقدامات تامینی و تربیتی اظهار داشت: یکی از فضاهای مناسب جهت توانمندسازی و آموزش و آگاهی بخشی زندانیان محل نگهداری آنها یعنی زندان‌هاست که باید با توجه به ویژگی افراد نسبت به آموزش آنها به خصوص توانمندسازی‌شان برای فراگرفتن حرفه‌های تخصصی اقدامات بیشتری انجام بگیرد و در این خصوص دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان فنی و حرفه‌ای باید همکاری افزون‌تری را داشته باشد.

وی با اشاره به سخنان رئیس سازمان زندان‌ها درباره آموزش ۱۴۰ حرفه در زندان‌های کشور به زندانیان تصریح کرد: سازمان امور اجتماعی در کارگروهی میزان تاثیرپذیری و روند آموزش‌ها در زندان‌ها را بررسی و پیشنهادات خود را جهت کاربردی‌تر کردن اینگونه اقدامات ارائه کند.

وزیر کشور از دستگاه های مسئول خواست از خانواده های زندانیان متاهل حمایت‌های جدی تری در قالب توانمندسازی، ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات انجام بگیرد. همچنین شورای اجتماعی کشوری طرحی بدین منظور جهت همکاری شهرداری ها، استانداری و سایر دستگاه ها تهیه و ارائه کند.

رحمانی فضلی در ادامه این جلسه پس از ارائه گزارش ناجا از اقدامات صورت گرفته در حوزه آسیب های اجتماعی، گفت: در محل‌های ثابتی که شاهد مزاحمت هایی برای نوامیس مردم هستیم، ناجا با اقدامات فنی خودروهایی که به طور مشخص و با هدف ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم اقدام می‌کنند را شناسایی و اقدامات مناسب قانونی با آنها انجام شود.

وی بر ضرورت افزایش آگاهی بخشی در زمینه عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی تاکید کرد و افزود: صدا و سیما با اختصاص برنامه‌های ویژه و مناسب نسبت به آگاهی بخشی مردم درباره عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی اقدامات جدی‌تری انجام دهد زیرا بر اساس آمارها سالانه ۳ هزار نفر بر اثر استفاده از مواد مخدر صنعتی فوت می‌کنند که با اطلاع رسانی دقیق در این حوزه می‌توان پیشگیری‌های بیشتری داشته باشیم.

وزیر کشور پس از گزارش سازمان ثبت احوال از آخرین وضعیت آمار طلاق و ازدواج در کشور اظهار داشت: صدا و سیما نسبت به اختصاص برنامه ویژه ای برای اطلاع رسانی دقیق از وضعیت آماری ازدواج و طلاق با حضور کارشناسان سازمان ثبت احوال اقدام کند.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: گزارش کاملی از اقدامات انجام شده در حوزه آسیب های اجتماعی در جلسه ماه جاری در حضور رهبر انقلاب ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: به همت رهبر انقلاب و تاکیدات رئیس جمهوری، شورای اجتماعی کشور در مسیر مناسب و صحیحی قرار گرفته و به درک درستی از موضوعات آسیب‌های اجتماعی رسیده است.

وزیر کشور یادآور شد: انگیزه بسیار بالایی بین دستگاه‌های عضو شورای اجتماعی کشور وجود دارد و با تلاش‌ها و برنامه‌هایی که تا کنون اجرا شده، رو به جلو بوده است، اما به حد مطلوب نبوده و باید بیش از گذشته تلاش کنیم.

رحمانی فضلی گفت: انتظار است بر اساس تقسیم کار ملی که وجود دارد، هر دستگاهی که مسئول بررسی و انجام اقدامات لازم در موضوع آسیب‌های اجتماعی بوده، نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: شورای اجتماعی کشور گزارش کاملی از این تقسیم کار ملی آماده کند تا در جلسه ماه جاری در حضور رهبر انقلاب آن را ارائه کنیم.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانید وزارت کشور؛ گفتنی است در این جلسه، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، دادستان عمومی و انقلاب تهران، رئیس تبلیغات اسلامی، معاون اجتماعی ناجا، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، معاون تربیتی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان زندان‌ها و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های عضو شورای اجتماعی کشور حضور داشتند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

محکومیت ۷ نفر دیگر از مدیران بانک سرمایه

 به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در بیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *