صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / مودی برای صرف شام با شی‌جینپینگ دیدار می‌کند

مودی برای صرف شام با شی‌جینپینگ دیدار می‌کند

نخست وزیر هند امروز (جمعه) در نخستین روز سفرش به چین یک تور موزه‌گردی خواهد داشت و شام خود را با رییس جمهور چین صرف خواهد کرد. دو کشور قصد دارند که طی این دیدار به ترمیم روابط به چالش کشیده شده دو طرف بپردازند.

هند و چین

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیدار نارندرا مودی،‌ نخست وزیر هند از شهر “ووهان” چین که چند ماه پس از نزاع چین و هند بر سر مرز هیمالیا صورت می‌گیرد، حدود ۲۴ ساعت به طول خواهد انجامید.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه هند، پس از استقبال شی جینپینگ، رییس جمهور چین از مودی، نخست وزیر هند از موزه‌های دست‌ساخته‌های باستانی چین دیدار و شام خود را با رییس جمهور چین صرف خواهد کرد.

این دو رهبر شنبه با یکدیگر قدم خواهند زد و سفر قایقی یک ساعته‌ای خواهند داشت و دو طرف امیدوارند که این دیدار به گفت‌وگوی بی‌پرده میان دو کشور بیانجامد.

مودی در توییتر خود نوشت: شی جینپینگ و من درخصوص مسائل دوجانبه و موضوعات مهم جهانی تبادل نظر کرده و دیدگاه‌ها و اولویت‌های خود را درباره توسعه ملی به ویژه در وضعیت بین‌المللی حال حاضر و آینده مطرح خواهیم کرد.

گفته می‌شود موزه‌ای که مودی از آن دیدار خواهد کرد، چهار روز برای “تامین و نگهداری تجهیزات” بسته بوده است.

حزب کمونیست چین امروز در بیانیه‌ای اظهار کرد، تبادلات دوستانه میان چین و هند الگویی برای گفتوگوهای میان فرهنگی در جهان است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *