صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / رکود در بازار سرمایه شرکت ها را برای ورود به بورس مردد می‌کند

رکود در بازار سرمایه شرکت ها را برای ورود به بورس مردد می‌کند

علی رغم برنامه بورس تهران برای ورود حداقل ۱۲ شرکت جدید به بورس در سال ۱۳۹۷، ابهامات اقتصادی و رکود نسبی در بازار سرمایه باعث شده شرکت ها برای ورود به بورس مردد شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، علی رغم برنامه بورس تهران برای ورود حداقل ۱۲ شرکت جدید به بورس در سال ۱۳۹۷، ابهامات اقتصادی و رکود نسبی در بازار سرمایه باعث شده شرکت ها برای ورود به بورس مردد شوند.

شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی برنامه ای اعلام کرده که برای سال ۱۳۹۷ به طور متوسط هر ماه یک شرکت را بورسی کند.

در روزهای پایانی سال ۹۶ صحبت هایی شد که یک شرکت در حوزه پرداخت بورسی شود ولی در روز آخر، عرضه آن متوقف شد، در سال ۱۳۹۷ هنوز صحبتی از بورسی شدن شرکت جدیدی نیست هر چند که بنا به گفته مسئولان بورس تهران تعدادی شرکت آماده برای عرضه هستند.

رکود نسبی در بازار سرمایه، ابهامات در بازار ارز و به طور کلی تغییر سیاست ها در بازارهای مالی ناشی از این ابهامات و مشکلات اقتصادی می تواند از عواملی باشد که شرکت ها را برای ورود به بازار سرمایه مردد کرده است.

در سال ۱۳۹۶ قسمتی از سهام شرکت های وب، چدن سازان، سرمایه گذاری شفا دارو، به پرداخت ملت، فولاد کاوه جنوب کیش، تامین سرمایه امید و شرکت مدیریت صنعت شوینده صنایع بهشهر در بورس تهران عرضه شدند. البته قرار بر این بود که در آخرین روزهای کاری سال ۱۳۹۶ شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش نیز در بورس عرضه شود که به دلیل ابهام در ارزش گذاری این عرضه لغو شد.

شرکت بورس در اوایل سال ۱۳۹۶ برنامه داشت که ۱۵ تا ۲۰ شرکت را وارد بورس کند اما در نهایت به هفت شرکت اکتفا کرد؛ اما آنطور که مسئول عرضه و پذیرش شرکت بورس می‌گوید، برای سال ۱۳۹۷ قرار است ۱۲ شرکت وارد بورس شوند.

همچنین مطالعه کنید:

۳ عامل تامین مالی جمعی موفق به دریافت مجوز فعالیت شدند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، محمدرضا معتمد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *