صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / افزایش شاخص دلار، طلا را به کف قیمت پنج هفته ای نزدیک کرد

افزایش شاخص دلار، طلا را به کف قیمت پنج هفته ای نزدیک کرد

طلا که در ساعات میانی دیروز به کف قیمت خود در پنج هفته گذشته رسیده بود، صبح پنجشنبه نیز به دلیل افزایش شاخص دلار، نزدیک همین قیمت باقی ماند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، طلا که در ساعات میانی دیروز به کف قیمت خود در پنج هفته گذشته رسیده بود، صبح پنجشنبه نیز به دلیل افزایش شاخص دلار، نزدیک همین قیمت باقی ماند.
خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد: شاخص طلا که نرخ برابری دلار آمریکا در برابر مجموعه ای از ارزها را اندازه می گیرد، اکنون نزدیک بالاترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته است.
افزایش بازدهی اوراق خزانه آمریکا نیز به کاهش اخیر قیمت فلز زرد کمک کرده است. افزایش بازدهی این اوراق، سرمایه گذاران را به خروج از بازار طلا و خرید اوراق یاد شده تشویق می کند.
قیمت تحویل فوری طلا در ساعت ۰۱:۰۱ بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با اندکی تغییر به یک هزار و ۳۲۳ دلار و ۳۴ سنت در هر اونس رسید.
بهای فلز زرد دیروز در این بازار به یک هزار و ۳۱۸ دلار و ۵۱ سنت در هر اونس رسید که کمترین قیمت از ۲۱ مارس (اول فروردین) است.
بهای طلا در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز در ساعت یاد شده تنها با ۰٫۱ درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت دیروز به یک هزار و ۳۲۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.
شاخص دلار پس از آنکه دیروز به ۹۱٫۲۶۱ که بالاترین سطح از ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) است، افزایش یافت؛ صبح امروز در سطح ۹۱٫۱۷۷ ثابت ماند و فاصله چندانی از رکورد دیروز نگرفت.
بازده اوراق خزانه آمریکا دیروز با اندکی افزایش به بیش از سه درصد رسید. احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی امریکا موجبب افزایش بازده این اوراق شده است.

همچنین مطالعه کنید:

خرید آسان با «آینده‌داران» بانک آینده

به گزارش کسب و کار نیوز، بر اساس طرح جدید «آینده‌داران»، تمامی مشتریان می‌توانند از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *