چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / پرداخت سود سهام عدالت از سوی ۴۹ شرکت
پرداخت سود سهام عدالت از سوی ۴۹ شرکت

پرداخت سود سهام عدالت از سوی ۴۹ شرکت

شرکت های سرمایه پذیری که سود تقسیمی مجامع خود را به موقع و در مهلت ۸ ماهه تقسیم سود به سازمان خصوصی سازی برای توزیع میان مشمولان پرداخته اند، معرفی شدند.

سهام عدالت

به گزارش کسب و کار نیوز، از دی ماه سال گذشته سود تقسیمی مرتبط با ۴۹ شرکت سرمایه پذیر شامل «ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی مارون، پتروشیمی فجر، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی تبریز، پتروشیمی ارومیه، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، پالایش نفت تبریز، شهر صنعتی کاوه، سیمان داراب، مهندسی حمل و نقل پتروشیمی، شهر صنعتی البرز، شهر صنعتی رشت، سایپا و ایران خودرو» به مشمولان  سهام عدالت پرداخت شده است.

در همین حال از میان شرکت های یاد شده، شرکت های «ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی مارون، پتروشیمی فجر، پتروشیمی بوعلی سینا و پالایش نفت تهران» زودتر از مهلت مقرر ۸ ماهه قانون تجارت، اقدام به پرداخت سود تقسیمی مجامع خود به سازمان خصوصی سازی جهت توزیع میان مشمولان سهام عدالت کرده اند.

گفتنی است، بر اساس قانون تجارت، شرکت ها موظف هستند حداکثر ۸ ماه پس از برگزاری مجمع عمومی اقدام به توزیع سود تقسیمی و مصوب خود میان سهامداران کنند.

اطلاع از وضعیت سهامداری

این گزارش می افزاید: معاون سازمان خصوصی سازی نیز اعلام کرد: مردم برای اطلاع از این که آیا مشمول و یا سهامدار سهام عدالت هستند و یا از جزییات وضعیت سهامداری خود به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir مراجعه کنند.

همچنین معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی افزود: این سامانه دارای دو بخش مجزا است که یکی مربوط به اطلاع رسانی و انتشار خبرهای مربوط به سهام عدالت است که تا به امروز بیش از ۲۴ میلیون بازدیدداشته است.

وی ادامه داد: بخش دیگر این سامانه نیز مربوط به مشمولان است که تا کنون بیش از ۵۰ میلیون مراجعه کننده داشته و مشمولان با مراجعه به این قسمت می توانند از اطلاعات سهامداری خود آگاهی پیدا کنند.

همچنین مطالعه کنید:

حضور ۴۱ میلیون سهامدار در بورس

به گزارش کسب و کار نیوز ، مجید عشقی در گفت و گو با خبرنگار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.