صفحه اصلی / فرهنگی / سری جدید «مستند ایران» در شبکه یک پخش میشود
سری جدید «مستند ایران» در شبکه یک پخش میشود

مستند ایران

سری جدید «مستند ایران» در شبکه یک پخش میشود

سری جدید «مستند ایران» به کارگردانی ایرج عاشوری از اول اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

سری جدید «مستند ایران» به کارگردانی ایرج عاشوری از اول اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، بعد از پخش دو فصل از «مستند ایران»، سری سوم این مستند از شنبه ـ اول اردیبهشت ماه ـ روی آنتن خواهد رفت.

سری اول «مستند ایران» سال ۹۵ با معرفی استان قزوین در ۱۲ قسمت و سری دوم سال ۹۶ با معرفی استان زنجان در هشت قسمت پخش شده بود. فصل سوم این مستند در۱۲ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای، زیبایی‌ها و اماکن دیدنی و تاریخی استان همدان، که به صورت ۵k و با دوربین حرفه ای Red Epic فیلمبرداری شده است، نمایش داده می‌شود.

شاخصه اصلی «مستند ایران» استفاده عالی از تصویر هوایی توسط هلیکوپتر و پهبادهای حرفه ای است. این مستند که در قالب تولید، مستند الف ویژه محسوب می شود، هر هفته از شنبه تا سه شنبه حوالی ساعت ۱۸ و ۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

هر قسمت از این مستند به محل یا محل هایی از استان همدان مانند غار علیصدر، آرامگاه بوعلی سینا یا آرامگاه باباطاهر اختصاص دارد. در قسمت اول مستند ایران، زیبایی‌ها و تاریخچه تپه هگمتانه با گویندگی بهروز رضوی روایت می‌شود.

سایر عوامل تولید این مستند فاخر عبارتند از:

تهیه‌کننده حسین طاهری، مدیر تولید سعید علیجانی، دستیار تهیه و تولید: امین عبدالحی، تحقیق و نویسنده: محمد محمدی نیکو، مدیر تدارکات: مهدی مجلل، آهنگساز: افشین عزیزی، خواننده: سید محمد معتمدی، تدوین: امیر نجفی امامی.

تیتراژ پایانی مستند زیبای ایران را هم محمد معتمدی با شعری از زنده‌یاد افشین یداللهی خوانده است.

همچنین مطالعه کنید:

چند آمار جالب از متفاوت‌ترین گزارش سال

به گزارش کسب و کار نیوز، در این گزارش که در قالب ۲ برگه امتحانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.