صفحه اصلی / فرهنگی / «تئاتر فرانسه در قرن بیستم» منتشر شد
«تئاتر فرانسه در قرن بیستم» منتشر شد

تئاتر فرانسه در قرن بیستم

«تئاتر فرانسه در قرن بیستم» منتشر شد


کتاب «تئاتر فرانسه در قرن بیستم» نوشته فرانک اورارد با ترجمه روح‌الله قاسمی منتشر شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا ، این کتاب در ۱۴۰ صفحه و با قیمت ۱۴هزار تومان با همکاری دانشگاه هنر و دانشگاه شهید بهشتی راهی بازار شده است.

در معرفی کتاب «تئاتر فرانسه در قرن بیستم» عنوان شده است: این کتاب یکی از آخرین کتاب‌های فرانک اورارد است که در آن به بررسی و مطالعه تئاتر فرانسه در قرن بیستم و نیز تحولات و رخدادهای مهم و تأثیرگذار بر آن می‌پردازد.

در این دوره‌ زمانی شاهد گذار از تئاتری با زبانی زیبا به سمت تئاتری پخته و تکامل‌یافته با آثار نویسندگانی چون ژان ژیرودو یا ژان پل سارتر هستیم و از دیگرسو به تئاتری نو برمی‌خوریم که با بیشتر قراردادهای نمایشی به‌جای‌مانده از زمان ارسطو خداحافظی می‌کند. این کتاب نگاهی به استقلال تئاتر، نقش زبان، ظهور و بروز پدیده‌ای جدید در تئاتر به نام کارگردانی، روش‌های ایجاد ارتباط بین تماشاگر و نمایش‌نامه و نیز دیگر موضوع‌های مرتبط با تئاتر است.

در این کتاب سعی شده است تا جریان‌های نمایشی قرن بیستم و نیز افراد تأثیرگذار در این خصوص، معرفی و خواننده با دیدگاه‌های گوناگون آشنا شود، نکته قوت این کتاب، بیان مطالب به روشی ساده و قابل فهم برای همه است.


مثال‌هایی که از نویسندگان مختلف ارائه شده نقشی مهم در فهم مطالب و نظریه‌های مورد بحث دارند، در حقیقت نویسنده کتاب تلاش کرده است با به‌کارگیری مثال‌های ملموس، خواننده را مستقیماً در برابر آن‌چه به صورت نظری بیان شده است، قرار دهد.

این کتاب می‌تواند راهی برای آشنایی با جریان‌های تئاتر مدرن فرانسه بگشاید و علاقه‌مندان منابع معتبر و دست اول را به خود جذب کند.

علاقه‌مندان برای خرید کتاب «تئاتر فرانسه در قرن بیستم» می‌توانند به اداره انتشارات دانشگاه هنر در پردیس باغ ملی مراجعه کنند و یا از طریق سایت خانه کتاب به آدرس www.ketab.ir کتاب را سفارش دهند. این کتاب به دانشجویان دانشگاه هنر با تخفیف ۲۰ درصد ارائه می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

چند آمار جالب از متفاوت‌ترین گزارش سال

به گزارش کسب و کار نیوز، در این گزارش که در قالب ۲ برگه امتحانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.