صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
واردات نفت آسیا از ایران کاهش یافت

واردات نفت آسیا از ایران کاهش یافت

واردات نفت خام ایران از سوی خریداران بزرگ آسیایی در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال میلادی گذشته، حدود یک پنجم کاهش یافت و به پایین‌ترین مقدار در دو ماه گذشته رسید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از رویترز، آمار دولتی و رهگیری کشتی نشان داد چین، هند، ژاپن و کره جنوبی ماه گذشته مجموعاً ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز نفت از ایران وارد کردند که پایین‌ترین حجم واردات از دسامبر به این سو بود.
واردات چین از ایران در فوریه حدود ۲۸ درصد نسبت به فوریه سال ۲۰۱۷ کاهش یافت و به ۴۷۴ هزار و ۳۸۶ بشکه در روز رسید که پایین‌ترین میزان در ۱۳ ماه گذشته بود اما مجموع واردات نفت چین در ماه فوریه ۱.۵ درصد رشد داشت.
واردات نفت هند از ایران نیز در مدت مذکور ۱.۳ درصد رشد کرد و به ۶۵۵ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز رسید. خرید نفت کره جنوبی از ایران حدود یک سوم (۳۲.۱ درصد) کاهش داشت و به ۳۲۴ هزار و ۵۷۱ بشکه در روز رسید.
طبق آمار وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، واردات نفت ژاپن از ایران نیز در فوریه حدود ۲۲ درصد نسبت به فوریه سال ۲۰۱۷ کاهش یافت و به ۱۸۰ هزار و ۱۴۴ بشکه در روز رسید که دهمین کاهش ماهانه متوالی بود.

همچنین مطالعه کنید:

leasing

پرداخت تسهیلات لیزینگ به همه محصولات شرکت‌های دانش بنیان تا سقف ۵۰ میلیارد تومان

به گزارش کسب و کار نیوز، سیاوش ملکی‌فر در برنامه گفتگوی ویژه ساعت ۱۸:۳۰ شبکه خبر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *