صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
مهلت ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده زمستان ۹۶ تمدید شد

مهلت ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده زمستان ۹۶ تمدید شد

سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان ۱۳۹۶ را تا بیست و یکم فروردین ماه ۱۳۹۷ تمدید کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بر پایه این بخشنامه مودیان مالیاتی باید اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی فصل زمستان سال ۱۳۹۶ را تا پایان روز بیست و یکم فروردین ماه (جمعه) تسلیم کنند.
همچنین اداره‌های کل امور مالیاتی موظف شده‌اند برای این دسته از مودیان، امکان برخورداری از صد درصد بخشودگی جرایم تسلیم نکردن اظهارنامه برای این دوره و تأخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق به آن را در صورت درخواست کتبی آنان فراهم سازند.
برای ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در هر فصل تا روز پانزدهم ماه نخست فصل بعد، مهلت در نظر گرفته شده است.
مالیات بر ارزش افزوده «مالیات غیرمستقیمی» است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند.
در حالی که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در ایران ۹ درصد محاسبه می‌شود و در لایحه جدید دولت نیز همین نرخ حفظ شده، متوسط نرخ استاندارد این نوع مالیات در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود ۱۶ درصد برآورد شده است.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *