صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
داستان نوجوان جنگ‌زده‌ای که به خبرنگاران پناه آورد

داستان نوجوان جنگ‌زده‌ای که به خبرنگاران پناه آورد

مرتضی غرقی خبرنگار صداوسیما در برنامه نوجوانانه «پرانتز باز» از پناهندگی چندروزه یک نوجوان جنگ‌زده لیبیایی به محل اسکان خبرنگاران سخن گفت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی غرقی، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با حضور در برنامه «پرانتز باز» درباره امنیت حاکم در ایران صحبت کرد و در همین زمینه به نقل خاطره‌ای از حضورش در شرایط جنگ‌زده کشور لیبی پرداخت و اظهار کرد: در روزهایی که به سرنگونی قذافی منتهی می‌شد، ناتو به شهر سرت خیلی حمله می‌کرد. مبارزان لیبیایی که علیه قذافی می‌جنگیدند همه در شهر سرت حضور داشتند. آن زمان چند خانواده بیرون از شهر زندگی می‌کردند و من یک بار به آنجا رفتم.
در گفتگو با یکی از آن‌ها، پدر خانواده از من پرسید: ناتو محل اسکان شما را بمباران نمی‌کند؟ نیروهای قذافی محل شما را مورد هدف قرار نمی‌دهد؟ من گفتم ما خبرنگارها عمدتاً جایمان امن است به دلیل اینکه هیچیک از طرف‌های درگیر جنگ، برای اینکه خودش را در مقابل رسانه‌ها قرار ندهد به مقر خبرنگارها حمله نمی‌کند چون اگر رسانه‌ها علیه یک مجموعه موضع بگیرند آن مجموعه قطعاً از لحاظ روانی جنگ را باخته است. پسر کوچک خانواده که متوجه این مساله شد به پدرش اصرار می‌کرد و می‌گفت من می‌خواهم با این خبرنگارها زندگی کنم. در نهایت هم دو سه روزی آمد و با ما زندگی کرد.
غرقی با اشاره تلاش‌های دشمنان برای ناامن کردن ایران تصریح کرد: آمریکا برای اینکه ایران را کشوری ناامن جلوه دهد تلاش دارد مانع از سرمایه‌گذاری خارجی‌ها شود اما با این همه نتوانسته است در این زمینه به اهداف خود برسد و تعداد قابل توجهی از خارجی‌ها نسبت به این سرمایه‌گذاری در ایران تمایل دارند.
وی ادامه داد: ما در سال گذشته شاهد یک واقعه تروریستی در تهران بودیم. این مساله یک بار برای ما رخ داد در حالی که مشابه این اتفاق در کشورهای دیگر از جمله فرانسه، آمریکا و ترکیه به کرات رخ می‌دهد؛ علیرغم اینکه آن‌ها نیروهای امنیتی بسیار پیشرفته‌ای دارند!
غرقی اضافه کرد: امنیت یک مساله نسبی است. اگر موقعیت ایران را با دیگر کشورها به طور واقع بینانه قیاس کنیم خواهیم دید که ایران از امنیت خوبی برخوردار است. هر چند شاید مردم، خیلی ساده از کنار این مساله عبور کنند اما در پشت ماجرا، افراد زیادی تلاش می‌کنند و شب بیداری می‌کشند تا از ورود دشمن به مرزها جلوگیری کنند.
«پرانتز باز» یک مجله خبری ترکیبی است با حال و هوای نوجوانانه که هر جمعه ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه امید می‌رود و از رویدادها و دغدغه‌های نوجوانان امروز می‌گوید و مسائل ویژه آن‌ها را پیگیری می‌کند.
عوامل تولید این برنامه عبارتند از:
تهیه‌کننده: محمود فلاح پرویزی، مدیر تولید و جانشین تهیه کننده: سعید احمدی، سردبیر: حسین شکیب‌راد، کارگردان: بهرام امانی. اجرا: محمودرضا قدیریان، محسن محبی، سید ابوالفضل سیروس نژاد، ساناز احسانی و زهرا محبوب.

همچنین مطالعه کنید:

استفاده از ماسک برای تمام مردم ضرورتی ندارد

استفاده از ماسک برای تمام مردم ضرورتی ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سیدمهدی صداقت در جمع خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *