صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
آمریکا ۹ هکر ایرانی را به سرقت اطلاعات دانشگاهی متهم کرد

آمریکا ۹ هکر ایرانی را به سرقت اطلاعات دانشگاهی متهم کرد

دیوان عدالت ایالات متحده آمریکا به تازگی فهرستی از اسامی ۹ هکر ایرانی را منتشر و آنها را به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی از دانشگاه‌های بسیاری در جهان متهم کرده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وب سایت هکرنیوز ، بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی مقامات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، دیوان عدالت این کشور به تازگی با انتشار فهرستی از اسامی ۹ نفر ایرانی که به نوعی با مؤسسه مبنا در ارتباط بوده‌اند، آنها را به نفوذ و هک اطلاعات دانشگاه‌های معتبر در جهان، موسات علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی و همچنین سازمان‌های دولتی در کشورهای مختلفی متهم کرده است.
بنابر ادعای آنها، این هکرها به دنبال نتایج علمی و مقالات آکادمیک دانشگاه‌های بسیاری در کشورهای ژاپن، چین، استرالیا، کانادا، دانمارک، فنلاند، آلمان، ایرلند، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، مالزی، هلند، نروژ، لهستان، سنگاپور، کره جنوبی، سوئد، سوئیس، ترکیه و انگلستان بوده‌اند و تاکنون دسترسی‌های گسترده‌ای نیز به مقالات ثبت شده آنها داشته‌اند.
یکی از مقامات FBI در این خصوص می‌گوید هدف اصلی این هکرها دسترسی به گذرواژه حساب‌های کاربری استادان این دانشگاه‌ها بوده است تا اطلاعات آکادمیک و به روزی را در رشته‌های مختلف تحصیلی بخصوص پیشرفت‌های تکنولوژی به دست آورند.
وی در ادامه افزود: از آنجایی که هنوز محتوای این اطلاعات لو رفته توسط هکرهای ایرانی مشخص و معلوم نشده است، نمی‌توان به طور قطع گفت هکرها دقیقاً به دنبال چه نوع اطلاعاتی بوده‌اند اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این هک و حملات سایبری به منظور دستیابی به جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی و توسعه تسلیحات نظامی و هسته‌ای صورت گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

online store

اقبال مردم به خرید آنلاین

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چند روزی است سر و کله کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *