صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
نفت ذخیره آمریکا افزایش یافت

نفت ذخیره آمریکا افزایش یافت

برقراری اتحادیه نفتی بلندمدت میان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و روسیه، افزایش بیش از پنج میلیون بشکه‌ای میزان نفت ذخیره آمریکا و تصمیم شرکت‌های نفت- شیل آمریکایی برای پرداخت سود از مهم‌ترین تحولات جهانی انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، سطح ذخیره سازی نفت آمریکا در هفته منتهی به بیست و سوم مارس (سوم فروردین) با پنج میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش، به ۴۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسید؛ در حالی که تحلیلگران ۲۸۷ هزار بشکه کاهش را پیش بینی کرده بودند.
میزان واردات نفت آمریکا نیز در زمان یاد شده با افزایش یک میلیون بشکه‌ای در روز، به رقم هشت میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه رسید.
افزایش سطح ذخیره سازی نفت آمریکا تاثیر منفی بر قیمت‌های نفت خواهد داشت.

** شرکت‌های تولیدکننده شیل نفت آمریکا، به سهامداران سود می‌دهند
خبرگزاری رویترز با توجه به پرونده‌های مالی شرکت‌های نفت شیل آمریکایی اعلام کرد در پی اوج گیری بهای نفت، نزدیک به یک سوم از ۲۵ تولیدکننده بزرگ نفت شیل آمریکا قصد دارند در سال ۲۰۱۸ میلادی به سهامداران خود سود سهام بپردازند. این رقم بالاترین میزان از زمان شکوفایی صنعت نفت شیل در این کشور در ۱۰ سال گذشته است.
قیمت‌های جهانی نفت در سال گذشته میلادی بیش از یک سوم رشد کرد و سبب افزایش درآمد تولیدکنندگان نفت شیل شد.
از سوی دیگر سرمایه گذاران در این صنعت نیز افزایش سود سهام خود را خواستار شدند.
تاکنون شرکت‌های نفتی آمریکا درآمد خود را به جای پرداخت سود سهام، صرف افزایش تولید می‌کردند.
تولیدکنندگان نفت آمریکا قصد دارند در هفته جاری نشستی با سرمایه گذاران در «نیو اورلآن» داشته باشند تا درباره اهداف سالیانه تولید و انتظارات سرمایه گذاران در سه ماه نخست سال جاری میلادی رایزنی کنند.
افزایش پرداخت سود تولیدکنندگان شیل نفت، نشان دهنده رونق فعالیت این شرکت هاست که می‌تواند خبر ناگواری برای تولیدکنندگان اوپک به شمار برود و بر قیمت‌ها تاثیر منفی داشته باشد.

** اوپک و روسیه اتحادیه نفتی بلندمدت تشکیل می‌دهند
به گزارش خبرگزاری رویترز، ریاض و مسکو در حال بررسی توافقی اند تا اتحاد کوتاه مدت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با روسیه را درباره کاهش تولید نفت برای مدت بیشتری تمدید کنند.
توافق روسیه و اوپک برای کاهش سقف تولید نفت در ژانویه ۲۰۱۷ (دی-بهمن ۱۳۹۵) اجرا شد.
«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، گفت: ما در حال تغییر توافق سالیانه به توافق ۱۰ تا ۲۰ ساله‌ایم و در مورد کلیات، توافق داریم اما هنوز در مورد جزییات به توافق نرسیده‌ایم.
روسیه عضو اوپک نیست اما توافق ۱۰ تا ۲۰ ساله میان مسکو و این سازمان بی سابقه خواهد بود.

**رشد قیمت‌های نفت درآمد انرژی الجزایر را افزایش داد
به گزارش رویترز، یک بانک مرکزی الجزایر خبر داد در حالی که جهش قیمت‌های نفت، کاهش حجم صادرات نفت الجزایر را جبران کرد، درآمدهای حاصل از صادرات انرژی این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی با ۱۸.۴۲ درصد رشد به ۳۳ میلیارد و ۶۰ میلیون دلار رسید.
حجم صادرات نفت وگاز این کشور آفریقای شمالی در این دوره با ۲.۸۸ درصد کاهش به ۱۰۸ میلیون و ۴۸۰ هزار تن معادل نفت رسید.
این کشور عضو اوپک، یک عرضه کننده عمده گاز به اروپا به شمار می‌رود و ۹۵ درصد از مجموع درآمد الجزایر را صادرات انرژی تشکیل می‌دهد.

**شرکت «سی.یی.اف.سی» چین همه دارایی‌های جهانی خود را واگذار می‌کند
منابع آگاه به رویترز اعلام کردند شرکت خصوصی انرژی سی.یی.اف.سی چین قصد دارد همه دارایی‌های خود را در اروپا و آمریکا و چین به ارزش حدود بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار واگذار کند.
این دارایی‌ها شامل ساختمان‌های اداری، هتل‌ها، آپارتمان‌های مسکونی و تاسیسات صنعتی در چین، اروپا و آمریکاست.
علت فروش دارایی‌های این شرکت، افزایش نگرانی‌ها درباره مسائل مالی آن پس از اتهام «یه جیان مینگ» مدیرعامل و موسس سی.یی.اف.سی به جرایم اقتصادی ذکر شد.
به گزارش ایرنا، نرخ طلای سیاه با وجود اعلام همکاری بلندمدت عربستان و روسیه، صبح چهارشنبه در بازارهای جهانی کاهش یافت؛ به طوری که قیمت هر بشکه نفت پایه برنت دریای شمال که به بیش از ۷۰ دلار رسیده بود، بار دیگر به کانال ۶۰ دلار برگشت.
معامله گران می‌گویند، پس از آنکه انجمن نفت آمریکا اواخر وقت دیروز (سه شنبه) اعلام کرد، موجودی انبارهای نفت این کشور در هفته منتهی به بیست و سوم مارس (جمعه گذشته) با پنج میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش به ۴۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسیده است، قیمت‌های نفت کاهش پیدا کرد.
 

همچنین مطالعه کنید:

نارضایتی از چرخش گردونه شانس خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، شماری از کارشناسان نیز بر این باورند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *