صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
لزوم اتصال شرکت های دانش بنیان به بازار

لزوم اتصال شرکت های دانش بنیان به بازار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت با وجود دانش و فناوری‌های نوین و شرکت‌های دانش بنیان زنده است و ازطرفی شرکت‌های دانش بنیان با اتصال به بازار و عرضه محصول قادر به ادامه فعالیت هستند.
محمد شریعتمداری درنشست با مدیران استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان که در بازدید از پارک فناوری پردیس به همراه معاون اول رییس جمهور برگزار شد، گفت: تبدیل یک ایده به یک کار تجاری قابل عرضه در بازار کارسختی است و ازطرفی شرکت‌های دانش بنیان بدون اتصال به بازار و عرضه محصول محکوم به فنا هستند و باید تمام تلاش خود را به کاربگیریم تا این دو را به هم متصل کنیم.
وی ادامه داد: اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران توجه به علم و دانشی است که در همین پارک‌های فناوری شکل می‌گیرد. از سویی دیگر دانشگاه و سایر دستگاه‌های اجرایی باید برای کمک به بخش دانش بنیان کارخود را به درستی انجام دهند.
این مقام مسوول افزود: با وجود اینکه خدمات زیادی در مجموعه صنعت انجام شده ولی میزی برای فعالیت دانشگاهیان نداریم اما در ای درو به عنوان سازمان توسعه‌ای پیشتاز زمینه‌اش فراهم شده بود و دراین زمینه مشارکت داشت. سعی داریم در فعالیت‌های نوآورانه آن بخش از وظیفه دولتی که بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است را به درستی انجام دهیم تا هر مانعی بر سر توسعه این فعالیت‌ها وجود دارد برداریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه زیست بومی که از آن صحبت می‌کنیم چیز محیرالعقولی نیست، تصریح کرد: باید فضای کسب و کار برای حضور استارت آپ ها اصلاح شود و این نوع شرکت‌ها فعال شوند. از طرفی باید فضای کسب و کار را برای شرکت‌های جدید التاسیس اصلاح کنیم تا این شرکت‌ها نفس بکشند و کار بزرگ دولت همین است و وعده می‌دهم در دوره مسؤولیت خود همه تلاشم را به کار بگیرم تا این مهم محقق شود.
شریعتمداری با اشاره به ضرورت توجه به بخش سرمایه گذاری و ریسک پذیر افزود: در شرایط پر ریسک بخش خصوصی کنار می‌رود ولی صنایع کوچک، حوزه الکترونیک، معادن و صندوق‌ها و نیز در حوزه کشاورزی اگر کنار هم تجمیع شوند فعالیت‌های بزرگی را در حوزه حمایت از دانش بنیان‌ها شکل می‌دهند. در همین راستا پیشنهادی ارائه شده برای تبدیل این حوزه‌ها به مجموعه واحد به طوری که در حوزه تخصصی خود کار کنند ولی در مجموع با سرمایه‌هایشان به طورهم افزا به بخش صنعت کمک کند واین یکی ازدغدغه های ماست.

همچنین مطالعه کنید:

تولید شیر خام به ۱۱ میلیون تن می‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز، سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور با اشاره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *