صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
در شرایط نامساعد اقتصادی هم می‌توان موفق بود

در شرایط نامساعد اقتصادی هم می‌توان موفق بود

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران معتقد است که مشکلات همیشه وجود داشته‌اند، اما با درست مدیریت کردن مجموعه‌ها در همین شرایط می‌توان تولید و ایجاد اشتغال کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران،
در سال ۹۶ با اقداماتی که در حوزه معدن و صنایع معدنی صورت گرفت، دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام به اهمیت آن پی بردند و بخش معدن به عنوان یکی از محوری‌ترین حوزه‌های توسعه از سوی دولت معرفی شد.
بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران درباره وضعیت این صنعت در سال ۹۶ به «پایگاه خبری اتاق ایران» گفت: مشکلات نظام بانکی، عدم تأمین منابع مالی، سنگین بودن مالیات‌ها، هزینه حمل‌ونقل بالا، رقابت سخت و عدم وجود مزیت رقابتی همگی دست‌به‌دست یکدیگر دادند تا کمر بخش معادن را به زمین زنند؛ اما بسیاری از فعالان اقتصادی در زمینه معدن و صنایع معدنی با همین شرایط سخت و نامساعد توانسته‌اند با درست مدیریت کردن سیستم‌های خود موفق عمل کنند.
او معتقد است که مشکلات همیشه وجود داشته‌اند، اما با درست مدیریت کردن مجموعه‌ها در همین شرایط می‌توان تولید و ایجاد اشتغال کرد.
شکوری با اشاره به پیش‌بینی رشد ۸ درصدی در برنامه ششم توسعه بیان کرد: متوسط رشد اقتصادی بعد از انقلاب ۲ تا ۳ درصد بیشتر نبوده است. تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی نیازمند اقدامات جدی است که اگر انجام نشود، چه‌بسا با سیر نزولی آن مواجه باشیم.
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی معتقد است با وجود رشد ۴ درصدی در سال ۹۶، اما رکود همچنان گریبان گیر برخی بخش‌ها مانند مسکن است. شکوری توضیح می‌دهد: مسکن بخش پیشرویی است که صنایع قبل و بعد خودش را فعال می‌کند. اگر این بخش در سال ۹۷ رونق یابد، بسیاری از بخش‌های اقتصادی مانند فولاد و سنگ‌آهن و سرامیک و… نیز به تبع آن رونق خواهند گرفت.
او از دولت و مجلس درخواست کرد در خدمت فعالان اقتصادی باشند و به آن‌ها کمک کنند تا در سال جدید اتفاقات خوبی رقم خورد.

همچنین مطالعه کنید:

افت ۸هزار واحدی نماگر بورس در آغاز معاملات

به گزارش کسب و کار نیوز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *