صفحه اصلی / معرفی بهترین کشورهای جهان برای کسب‌وکار

معرفی بهترین کشورهای جهان برای کسب‌وکار

در نظرسنجی از ۲۱ هزار نفر در سراسر جهان مشخص شد سوئیس، لوکزامبورگ و پاناما بهترین فضا را برای کسب‌وکارها فراهم کرده‌اند.
در نظرسنجی از ۲۱ هزار نفر در سراسر جهان مشخص شد سوئیس، لوکزامبورگ و پاناما بهترین فضا را برای کسب‌وکارها فراهم کرده‌اند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، سی‌ان‌بی‌سی نقل کرد؛ لوکزامبورگ و سوئیس به دلیل محیط مالیاتی مطلوب خود و شفافیت امور دولتی محبوب هستند، در حالی‌که پاناما به دلیل هزینه ارزان تولید و شهره بودن آن به بهشت مالیاتی، در رده سوم قرار دارد. هر چند که این کشور آمریکای مرکزی از نظر شفافیت امور دولتی جایگاه مناسبی ندارد و در میانه جدول ایستاده است.
این رده‌بندی به‌طور مشترک توسط «بی‌ای‌وی‌گروپ» و دانشکده «وارتون» دانشگاه پنسیلوانیا تهیه شده است. در این رده‌بندی آمریکا در رتبه ۴۳ و انگلیس در رده بیستم جهان قرار دارند. هر چند قوانین مالیاتی دو کشور نسبتاً مشابه است اما شفافیت دولتی انگلیس بهتر از آمریکاست.
سوئیس پس از آنکه پیش‌تر در معیارهایی چون فرهنگ کارآفرینی و کیفیت زندگی به‌عنوان برترین کشور جهان معرفی شد اکنون بهترین کشور جهان برای انجام کسب‌وکار معرفی شده است. طبق معیارهای فوق پس از سوئیس، کانادا و آلمان قرار داشتند.
به‌دلیل رتبه اعتباری ضعیف‌تر در پذیرایی از انجام کسب‌وکارها و سیاست مسافرت آزاد، رتبه انگلیس به نسبت سال گذشته کاهش یافته است.
از پاسخ‌دهندگان همچنین خواسته شد تا رهبران سیاسی و تجاری جهان را بر اساس محبوبیت رده‌بندی کنند که بر این اساس، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا؛ محبوب‌ترین رهبر جهان و دونالد ترامپ کم‌محبوبیت‌ترین شخصیت سیاسی معرفی شد.
در بین رهبران تجاری نیز اریک اشمید، مدیرعامل اسبق گوگل؛ و ایلان ماسک، بنیان‌گذار گروه تسلا؛ محبوب‌ترین اشخاص و جمی دیمون، مدیرعامل بانک جی‌پی‌مورگان؛ در نظرسنجی از ۲۱ هزار نفر در سراسر جهان مشخص شد سوئیس، لوکزامبورگ و پاناما بهترین فضا را برای کسب‌وکارها فراهم کرده‌اند. کم‌محبوبیت‌ترین شخصیت‌های تجاری جهان معرفی شده‌اند.

 

همچنین مطالعه کنید:

سودجویی تاکسی های اینترنتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در قوانین تاکسی های اینترنتی استعلام صلاحیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *