صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
کم فروشی میوه و شیرینی زیر ذره بین تعزیرات

کم فروشی میوه و شیرینی زیر ذره بین تعزیرات

رئیس شعبه ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی از ورود این تیم به موضوع رعایت خالص فروشی خبر داد و گفت: با رعایت مصوبه خالص فروشی در عرضه سیب و پرتغال تنها در استان تهران از ۶۰۰ میلیون تومان کم فروشی جلوگیری می‌شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، از سازمان تعزیرات حکومتی، خردادماه سال جاری طرح خالص فروشی میوه و شیرینی از سوی رئیس اتاق اصناف به تمامی اصناف کشور ابلاغ شد و بر این اساس تمامی فروشندگان میوه و شیرینی باید کالای خود را بدون احتساب وزن جعبه و یا سبد میوه به مردم عرضه کنند اما گزارش‌های مردمی حاکی از رعایت نشدن این مصوبه به ویژه در شب عید است.
تیم ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی با توجه به اهمیت موضوع و ملی بودن این مساله همچنین با رویکرد پیشگیری از اجحاف در حق مردم، امروز -یکشنبه- به یکی از مراکز عرضه میوه تنظیم بازار رفت و در بازرسی نامحسوس بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت این تیم ویژه، مشخص شد که متأسفانه خالص فروشی در تعدادی از مراکز عرضه میوه تنظیم بازار رعایت نمی‌شود.
براساس این گزارش، گشت نامحسوس با حضور رئیس شعبه ویژه با رویکرد اصلاح تخلف انجام شد و امید شهرآبادی به تبیین تخلف برای فروشنده پرداخت و فروشنده نیز پس از اطلاع از مصوبه، قیمت‌های خود را اصلاح کرد.
شهرآبادی گفت: با احتساب حجم سیب و پرتغال تنظیم بازار استان تهران می‌توان گفت که با پیشگیری از این تخلف، از حدود ۶۰۰ میلیون تومان کم فروشی جلوگیری می‌شود.
وی افزود: با توجه به عمومی بودن این تخلف در سطح کشور، ترتیبی اتخاذ شده که گشت‌های مشترک در سراسر کشور از فردا توجه ویژه ای به رعایت مصوبه خالص فروشی داشته باشند.
گفتنی است، هموطنان می‌توانند شکایات خود را در سامانه اینترنتی WWW.T135.IR و یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی و از طریق شماره تلفن ۱۲۴ بازرسی صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.

 

همچنین مطالعه کنید:

منصور غیبی

هدف گذاری صحیح برای اخذ مالیات از بسازوبفروش ها

یادداشت-  در مورد اخذ مالیات از بساز و بفروش های مسکن یک ضعف ساختاری و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *