صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تمام ریزمغذی هایی که باید جایگزین مکمل های غذایی شوند

تمام ریزمغذی هایی که باید جایگزین مکمل های غذایی شوند

برخی از مکملھا حاوی فلز و سایر ترکیبات مضر ھستند که کمتر کسی به این جنبه مضر آنها می‌کند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از آوای سلامت، prevention نقل کرد مصرف مکمل اگر توسط پزشک تجویز شده و جنبه درمانی داشته باشد، خالی از لطف نیست ولی در موارد دیگر حتی ممکن است همراه با خطرات جدی سلامت باشد.
شما می‌توانید به جای خرید مکمل‌های غذایی، مفیدترین ریزمغذی‌ها را از طریق مصرف مواد غذایی که در ادامه معرفی می‌شود، وارد بدن کنید:
پتاسیم (برای کنترل فشار خون): پتاسیم با تنظیم سدیم خون، به کاھش فشار خون کمک می‌کند. این ماده معدنی در ماھی سالمون وحشی، آووکادو، عنبه ھندی، سیب زمینی با پوست، آلو، خرما و انجیر خشک یافت می‌شود.
منیزیم (برای جلوگیری از کوفتگی عضلانی و مفاصل، جلوگیری از سردرد و میگرن): تحقیقات در این زمینه ھمچنان ادامه دارد اما به طور خلاصه منیزیم، فعالیت عضلات و سلولھا را از راهھای مختلفی، به صورت طبیعی در می‌آورد. منیزیم در لوبیا، نخود، عدس و… و تخم کدو یافت می‌شود.
بتا سیتواسترول (برای جریان ادرار و سلامتی پروستات): این ترکیب، تمام فوایدی را که مکملھای پروستات مدعی آن ھستند، در خود دارد. برخی از منابع غذایی خوب بتا سیتواسترول عبارتند از: روغن ھای گیاھی، پسته، دانه کنجد و آووکادو.
لوسین (برای سلامتی عضلات): لوسین، تولید عضله را افزایش می دھد. لوسین در گوشت گاو، مرغ، ماھی، بوقلمون و تخم مرغ یافت می‌شود.
اکسید نیتریک (برای سلامتی قلب): باعث افزایش جریان خون در قسمت‌های مختلف بدن می‌شود. این ماده مغذی در چغندر، آب ریشه چغندر، اسفناج و کلم چینی یافت می‌شود.
لوتئین و زآگزانتین (برای سلامتی چشم): این ترکیبات، تغییرات مولکولی ناشی از بالا رفتن سن را که به بروز مشکلات چشمی و دید منجر می‌شوند، کاھش می دھند. این مواد مغذی در کلم پیچ، اسفناج و تخم مرغ کامل وجود دارند.
اسید سالیسیلیک (برای جلوگیری از بروز التھاب): اسید سالیسیلیک، مانند آسپرین مانع از التھاب در بدن می‌شود. این ماده مغذی در مارچوبه، شلیل، زردچوبه و فلفل پاپریکا یافت می‌شود.
فیبر نامحلول (برای سلامت دستگاه گوارش): فیبر نامحلول لوله ھای گوارشی را پاک کرده و حتی مواد سرطان زا را ھم از آن دور می‌کند. فیبر نامحلول در انواع لوبیا، دانه ھا، عدس و سبوس یافت می‌شود.
تئانین (برای کاھش استرس): این اسیدآمینه، خاصیت آرامبخش دارد و قدرت فکر را افزایش می‌دهد. تئانین در چای سبز یافت می‌شود.
 

همچنین مطالعه کنید:

هزینه های کنسلی به مردم پرداخت نمی شود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که به رغم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *