صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ادامه تولید و صادرات کمتر نفت عربستان

ادامه تولید و صادرات کمتر نفت عربستان

عربستان سعودی قصد دارد تولید نفت خود را در آوریل پایین ۱۰ میلیون بشکه در روز و صادراتش را پایین ۷ میلیون بشکه در روز حفظ کند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، از ژانویه با هدف پایان دادن به اشباع عرضه جهانی و تقویت قیمت‌ها، تولیدش را کاهش داده و صادراتش را کمتر کرده است.
سخنگوی وزارت انرژی عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور به همراه سایر اعضای اوپک و متحدان غیراوپک خود که در توافق کاهش تولید شرکت کرده‌اند، به پیگیری هدف مشترک بازگرداندن ذخایر نفت به متوسط پنج ساله متعهد مانده است.
تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک به سرکردگی عربستان و روسیه توافق کرده‌اند کاهش تولید را تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه دهند تا ذخایر جهانی کاهش یافته و قیمت‌ها تقویت شوند.
بر اساس گزارش رویترز، اوپک بازگرداندن سطح ذخایر نفت به میانگین پنج ساله را هدف گرفته و موفق شده است مازاد ذخایر را از بیش از ۳۰۰ میلیون بشکه بالای متوسط پنج ساله در سال ۲۰۱۷ به حدود ۷۴ میلیون بشکه کاهش دهد.

همچنین مطالعه کنید:

کوچ سرمایه ها از تولید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در۱۰۰ روز نخست امسال ۶۰ هزار میلیارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *