صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تنها از یک پنجم ظرفیت بنادر شمالی استفاده می شود

تنها از یک پنجم ظرفیت بنادر شمالی استفاده می شود

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حالی که ظرفیت اسمی بنادر شمالی کشور ۳۰ میلیون تن است که در حال حاضر تنها از ۶ میلیون تن از این ظرفیت بهره برداری می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  محمد راستاد در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این تفاهمنامه در راستای مذاکراتی است که در چند ماه اخیر میان سازمان بنادر و مناطق آزاد انزلی انجام شده و در چارچوب هم افزایی این دو سازمان است تا مرزهای فعالیت هر دو سازمان در حوزه دریای خزر و بنادر انزلی و کاسپین مشخص شود.
وی با بیان اینکه مناطق آزاد به واسطه مزایای مضاعفی که دارند می توانند در رونق مناطق بندری تأثیر داشته باشند، افزود: رویکرد سازمان بنادر این است که کارکرد بندرگاههای کشور صرفاً تخلیه و بارگیری نبوده و از اراضی پس کرانه ای بنادر برای فعالیت های ارزش افزوده در بخش های تولیدی، صنعتی و خدماتی استفاده شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بندر کاسپین با این رویکرد به خوبی توانسته فعالیت های تولیدی را در اراضی متعلق به این بندر که تحت مالکیت سازمان منطقه آزاد انزلی فعالیت می کند، توسعه دهد. ضمن اینکه الحاق بندر کاسپین به منطقه آزاد انزلی می تواند این ظرفیت ها را افزایش دهد.
راستاد ادامه داد: ظرفیت های خوبی در بنادر شمالی داریم و به دنبال آن هستیم تا عملکرد بنادر شمالی افزایش یابد که قرار است این افزایش نه به واسطه واردات بلکه با استفاده از صادرات و ترانزیت افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ظرفیت اسمی بنادر شمالی کشور را ۳۰ میلیون تن عنوان و تصریح کرد: با این حال میزان بهره برداری از این بنادر، ۶ میلیون تن است که معادل یک پنجم ظرفیت موجود در حال فعالیت است.
وی از تهیه تفاهمنامه کلی میان وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی مناطق آزاد در همه شقوق حمل و نقل خبر داد و گفت: این تفاهمنامه به زودی با حضور مقامات ارشد این دو نهاد امضاء شده و می تواند به عنوان یک سند بالادستی در همه حوزه های حمل و نقلی در مناطق آزاد مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

خوش بینی به بورس در بودجه ۱۴۰۰

شایلی قرائی         به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه وزیر اقتصاد با اشاره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *