صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
حمایت از۳ ایده برتر

حمایت از۳ ایده برتر

به گزارش کسب وکار نیوز ، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از ۳ ایده برتر در دستاورد‌های هسته‌های نوآور خبر داد. عباس زارعی‌هنزکی در مراسم اختتامیه مسابقه دستاوردهای هسته‌های نوآور برنامه شکوفایی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: برنامه امروز در زمینه طرح‌های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران است که این طرح به دانشجویان کارشناسی و ارشد این اجازه را می‌دهد که طرح‌های‌شان را بتوانند ارائه کنند و در نهایت بعد از داوری، این طرح‌ها وارد بازار محصول شوند. 

تخصیص 37 میلیون برای گسترش طرح‌های نوآورانه دانشجویان دانشگاه تهران
به گزارش «کسب و کار»  رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباره اینکه اگر استادی بخواهد طرح خود را گسترش دهد، می‌تواند اعتبار پژوهشانه شکوفایی 2 را دریافت کند، اظهار کرد: اگر استاد بخواهد طرح خود را گسترش و آن را توسعه دهد می‌تواند اعتباری بین 25 تا 37 میلیون تومان دریافت کند. وی دیروز بیان کرد: فراخوان مسابقه دستاوردهای شکوفایی برای حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ارائه شد و در مدت یک سال این ایده‌ها راه خود را طی کرده‌اند و در نهایت 78 طرح به عنوان طرح برتر امروز به مسابقه پرداخته‌اند. زارعی تصریح کرد: امروز 3 ایده برتر انتخاب شده و جایزه دریافت می‌کنند، این نفرات می‌توانند در دوره شکوفایی 2 شرکت کنند. رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار کرد: تمام تیم‌هایی که امروز در این مسابقه به رقابت می‌پردازند، دانشجویان دانشگاه تهران هستند و در آزمایشگاه و کارگاه‌های عملی این دانشگاه فعالیت خود را انجام داده‌اند، این طرح‌ها در حوزه‌های فنی مهندسی، زیست، بیوتکنولوژی و غیره است. 

برگزیدگان تا تجاری‌سازی ایده حمایت می‌شوند
معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: برگزیدگان مسابقه دستاوردهای شکوفایی و رویش می‌توانند برای تجاری‌سازی ایده خود در مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در قالب شرکت دانش‌بنیان مستقر شوند. محمدعلی جعفری، معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم برگزاری مسابقه دستاوردهای شکوفایی یک و رویش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که در محل پارک این دانشگاه برگزار شد، درباره مسابقه توضیح داد: تقریبا از یک سال پیش حمایت از پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی در دستور کار دانشگاه و پارک علم و فناوری قرار گرفت. بر همین اساس فراخوان سوم مسابقه دستاوردهای شکوفایی یک و رویش ارائه شد و از یک سال گذشته دانشجویان ایده‌های خود را مطرح کردند و فرایند داوری انجام شد. وی افزود: این مسابقه در حمایت از فرایند کاربردی شدن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود و مخصوص دانشجویان دانشگاه تهران است. به همین منظور نزدیک به ۷۰ ایده به فراخوان سوم مسابقه ارسال شد که ۶۰ ایده برای شکوفایی یک، ۸ ایده برای رویش و ۲ ایده نیز از فراخوان دوم برای فراخوان سوم تمدید شده است. معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ادامه داد: پس از پذیرش این ایده‌ها به آنها اعتبار اختصاص داده شده تا ایده‌های خود را به یک ایده اثبات‌شده تبدیل کنند. این ایده‌ها به لحاظ فنی و اقتصادی امکان اجرا دارد و طی مدت یک سال دانشجویان به کمک استاد راهنمای خودشان روی ایده‌ها پردازش کردند و اعتبارات به آنها پرداخت شد تا به نمونه اولیه یا ایده اثبات‌شده رسیدند. وی اظهار داشت: آنچه در حال حاضر در این مسابقه وجود دارد ایده‌های اثبات‌شده یا نمونه‌های اولیه مسابقه است که به 3 ایده برتر جایزه نقدی یک میلیون تومانی داده می‌شود. البته به تمامی ایده‌ها در مرحله اول 2 میلیون تومان اعتبار پرداخت شده و در ارزیابی میان‌دوره نیز بسته به شرایط ایده از مبلغ یک میلیون تومان تا دو میلیون تومان به ایده‌ها اعتبار پرداخت شد. مابقی اعتباری که برای ایده‌ها در نظر گرفته شده براساس ارزیابی امروز داوران به طرح‌ها داده می‌شود. جعفری درباره حمایت از ایده‌های برتر توضیح داد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یک زنجیره به‌هم‌پیوسته دارد تا اگر محصول اولیه تولید شد و طراحان ایده شرکتی را برای آن تاسیس کردند این شرکت در قالب یک شرکت خصوصی دانش‌بنیان در مرکز رشد مستقر شود، ولی اگر استاد راهنما پردازش بیشتر ایده را برعهده بگیرد و محصول نیاز به توسعه داشته باشد گرنت شکوفایی دو با اعتباری به مبلغ بین ۲۵ تا 37.5 میلیون تومان داده می‌شود. وی ادامه داد: به دلیل آنکه رشته‌های علوم انسانی در این مسابقه کمتر فعال بودند برنامه ویژه‌ای را برای رشته‌های علوم انسانی برگزار می‌کنیم که در حال برنامه‌ریزی برای آن هستیم. تمامی فعالیت‌های دانشجویان برای ایده‌ها در آزمایشگاه‌های دانشگاه تهران انجام شده است. در انتهای این مراسم به نفرات برتر جوایز نقدی اهدا شد. 

همچنین مطالعه کنید:

استفاده از ماسک برای تمام مردم ضرورتی ندارد

استفاده از ماسک برای تمام مردم ضرورتی ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سیدمهدی صداقت در جمع خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *