صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رقابت‌پذیری صنعت کفش ایران با فناوری نانو

رقابت‌پذیری صنعت کفش ایران با فناوری نانو

مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تاثیر نانو در صنایع گفت:ساخت دستگاه صنعتی پلاسما دژ درایران برای ضد آب کردن کفش در جهان فقط توسط دو شرکت اروپایی انجام گرفته و در آسیا و منطقه اولین است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی‌فرد ضمن ابراز خرسندی از رونمایی و قرارداد فروش دستگاه پلاسما دژ گفت: در صنعت، هیچ حوزه‌ای نیست که فناوری نانو در آن کارآمد نباشد و کار در حوزه فناوری نانو، مدل جدیدی از توسعه فناوری است که نگاه‌های نو و رویکردهای جدید می‌طلبد.
مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی اظهار کرد: در اکثر صنایع، هیچگاه کشورهای خارجی آخرین نسل تجهیزات خود را در اختیار کشورهای دیگر به‌خصوص ایران در شرایط فعلی، قرار نمی‌دهند و از آنجا که صنعت، مفهوم فناوری را در قالب تجهیزات در نظر می‌گیرد، فناوران کشور و ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی به ساخت و تولید تجهیزات صنعتی توجه ویژه دارند.
به گفته اسدی فرد، ساخت دستگاه صنعتی پوشش‌دهی پلاسمای سرد برای کاربرد در ضد آب کردن کفش در سطح جهان تنها توسط دو شرکت اروپایی انجام گرفته و دستگاه پلاسما دژ در آسیا و منطقه اولین از نوع خود است.
علی لشکری دبیر کل جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران نیز در این مراسم با تاکید بر استفاده از فناوری‌های نو در صنعت گفت: در شرایطی که برخی از صنایع حتی در روزهای آخر سال در رکود به سر می‌برند، رونمایی این دستگاه نویدبخش دریچه‌های جدیدی در اقتصاد کشور است. رکود حاصل ناشی از رکود دستگا‌ه‌ها و مشکلات رایج صنعت است که منجر به بازدهی کم، عقب ماندگی و سهم کم تولیدکنندگان داخلی هم از بازارهای داخلی و هم خارجی شده است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، ذائقه بسیاری از مردم در دنیا به‌خصوص نسل جدید متوجه سلامتی و راحتی مطابق با استانداردهای جهانی است و توجه به این سلیقه همگام با کیفیت و قیمت تمام شده ورود فناوران و جامعه علمی کشور را می‌طلبد از این رو فناوری‌های نو همانند فناوری نانو رقابت‌ در عرصه بین‌المللی را برای ما به ارمغان خواهد داشت.
در بخش بعدی این رونمایی محمد قربانی، عضو هیات مدیره شرکت تولیدی کفش سپنتا ابراز امیدواری کرد: آنچه از اهداف شرکت سپنتا بوده است تولید محصول با ارزش افزوده بالا در داخل کشور و صادرات این محصولات به دیگر کشورها است و ویژگی آب گریزی در کفش از اولین قدم‌ها در این صنعت خواهد بود و به زودی شاهد تحولی بزرگ در این عرصه خواهیم بود.
به گفته وی، رقابت با نام‌های آشنای بازارهای خارجی از این منظر دور از دسترس نخواهد بود زیرا که در حال حاضر تنها دو کشور بلژیک و انگلستان دارای این فناوری در صنایع پوشاک و منسوجات هستند.
در مراسم رونمایی از این دستگاه صنعتی آبگریز کننده در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران علاوه بر عقد قرارداد فروش این دستگاه میان شرکت بسا فن آوران نصیر و شرکت تولیدی کفش سپنتا، گواهی‌نامه نانومقیاس به این شرکت تولیدی کفش اهدا شد. همچنین عرضه این کفش‌های ضدآب به بازار در روزهای آتی از سوی این شرکت آغاز خواهد شد.
مراسم رونمایی از دستگاه صنعتی پلاسما دژ برای ایجاد ویژگی آب‌گریزی در کفش در مرکز تجاری‌سازی نانو فناوری کاربردی ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ برگزار شد.
این مراسم با حضور علی لشکری عضو هیات مدیره و دبیر کل جامعه مدیران و متخصصین صنعت کفش ایران، رضا اسدی‌فرد مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، تیم فناور سازنده دستگاه از شرکت بسا‌ فن آوران نصیر و اعضاء شرکت تولیدی کفش سپنتا بود.

همچنین مطالعه کنید:

بیکاران کرونا در انتظار مقرری ۸۲۵ هزار تومانی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در چهار ماهی که از بحران کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *