صفحه اصلی / آیت الله جنتی بار دیگر رییس مجلس خبرگان رهبری شد

آیت الله جنتی بار دیگر رییس مجلس خبرگان رهبری شد

عضو مجلس خبرگان رهبری از انتخاب مجدد آیت الله احمد جنتی به ریاست این مجلس خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، آیت الله سید علی اصغر دستغیب روز سه شنبه با تشریح نتایج انتخابات هیات رییسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: در این انتخابات آیت الله احمد جنتی با 66 رای باردیگر به عنوان رییس برای دو سال آینده برگزیده شد. 
وی ادامه داد: آیت الله سید محمود هاشمی شاهروی نیز با 72 رای به عنوان نایب رییس اول و آیت الله محمد علی موحدی کرمانی با 70 رای به عنوان نایب رییس دوم انتخاب شدند.
وی افزود: در این انتخابات همچنین آیت الله سید احمد خاتمی با 50 رای و آیت الله عباس کعبی با 43 رای به عنوان دو منشی (کارپرداز) انتخاب شدند.
به گزارش ایرنا، آیت الله احمد جنتی چهارم خرداد 1395 نیز در اولین جلسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم نامزد ریاست این مجلس شد که با کسب 51 رای توانست ریاست این مجلس را بر عهده بگیرد.
آیت الله موحدی کرمانی نیز با 65 رای به عنوان نایب رییس اول و آیت الله شاهرودی نیز با 63 رای به عنوان نایب رییس دوم مجلس خبرگان در دوره پنجم انتخاب شدند.
براساس رای نمایندگان مجلس خبرگان رهبری همچنین سید احمد خاتمی و قربانعلی دری نجف آبادی در آن تاریخ به عنوان منشیان هیات رییسه برای مدت دو سال انتخاب شدند.
**آیت الله فاضل گلپایگانی دیگر نامزد ریاست مجلس خبرگان رهبری بود
محمد حسین احمدی شاهرودی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد این انتخابات توضیح داد: آیت الله فاضل گلپایگانی نماینده استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دیگر نامزد ریاست این مجلس بود که امروز رای لازم را کسب نکرد.
وی در مورد این که آیا در اجلاس امروز مجلس خبرگان رهبری موضوع انتخاب دو نماینده تهران نیز مطرح می شود، اظهارداشت: این موضوع در دستور کار امروز مجلس خبرگان رهبری قرار ندارد و این دو نماینده همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند.
نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: دستور کار بعدی اجلاس انتخابات کمیسیون های تخصصی است.
**سرلشگر جعفری سخنران ادامه جلسه امروز مجلس خبرگان
آیت الله سید علی اصغر دستغیب عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین در گفت و گو با ایرنا گفت: پس از برگزاری انتخابات هیات رییسه در ادامه جلسه امروز هیات اندیشه ورز طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب وارد بحث می شود و در ادامه سرلشگر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران به عنوان مهمان ویژه با محور مسائل امنیتی سخنرانی می کند.
دستغیب ادامه داد: امروز همچنین در جلسه عصر اعضای هیات اندیشه ورز انتخاب می شوند.
به گزارش ایرنا، چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز – سه شنبه – به ریاست آیت الله احمد جنتی آغاز به کار کرد.

همچنین مطالعه کنید:

شرکتهای دانش بنیان به آلمان می روند

به گزارش کسب و کار نیوز، نمایشگاه دارویی دوسلدورف(Expopharm)  یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *