صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
مردم برای حمایت از تولید داخلی، کفش ایرانی بخرند

مردم برای حمایت از تولید داخلی، کفش ایرانی بخرند

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز معتقد است: تولیدات کفاشان ایرانی توان رقابت با محصولات برترین برندهای دنیا را دارند اما تبلیغات گسترده برندهای خارجی و بد گفتن از کفش‌های ایرانی موجب شده ذهنیت غلطی در ذهن مردم شکل بگیرد و کفش‌های ایرانی را نخرند. 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، رسول شجری در گفت و گو اعلام کرد:  «سراسر امسال را با رکود مواجه بودیم اما خوشبختانه این روزها بازار کمی رونق گرفته و از شور و شوقی نسبی برخوردار شده است. با این وجود  برگزاری نمایشگاه‍‌های بهاره در مکان‌‌های مختلف که به‌ هیچ‌وجه با رضایت قلبی ما نبوده، کسب و کار ما را تحت‌الشعاع قرار داده است. همان‌طور که رئیس اتاق اصناف ایران هم اعلام کرده‌اند با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره مخالف هستند. به هر حال این نمایشگاه‌ها به ما تحمیل شده‌اند. » او در ادامه می‌گوید: «البته تفاوت نمایشگاه‌های اتحادیه کفاشان اینجاست که دلال‌ها جایی در این مکان‌‌ها ندارند و بیش از ۹۰ درصد غرفه‌ها در اختیار اعضای اتحادیه است و تلاش شده تا نهایت استفاده با وجود چنین نمایشگاه‌هایی برده شود و با وجود نارضایتی از برگزاری این نمایشگاه‌ها، تلاش کردیم تا اتفاق خوبی رخ دهد.» فروشگاه‌هایی است که اجناس ایرانی می‌فروشند شجری در مورد فروشگاه‌هایی که کالاهای ایرانی می‌فروشند، گفت: «اتفاق متفاوتی که امسال رخ داده است، تاکید به فروشگاه‌هایی است که اجناس ایرانی می‌فروشند و با نصب یک تابلو مشخص اعلام می‌کنند که در این محل کالای ایرانی فروخته می‌شود و از هم‌وطنان‌شان می‌خواهند تا برای حمایت و تقویت تولید ملی و چرخاندن چرخ تولید در کشور کالاهای ایرانی بخرند. کالاهایی که در این واحدهای صنفی فروخته می‌شوند، درجه یک و با کیفیت است و توان رقابت با محصولات روز دنیا را دارد. برای مثال واحدهای صنفی مناطقی چون میدان فردوسی تا ابتدای خیابان شریعتی یکی از مرکزهای اصلی فروش اجناس ایرانی است. اجناسی که با کیفیت محصولات خارجی برابری می‌کند اما قیمت بسیار کمتری دارند و مصرف‌کننده می‌تواند کفش‌های ایرانی را با یک‌پنجمِ قیمت خریداری کنند.» کفش‌های ارتش روسیه را ایران تولید می‌کرد شجری با انتقاد از حمایت نشدن تولیدی‌‌ها و رقابت نابرابر با برندهای خارجی، می‌گوید: «درمورد حمایت دولت از تولید، درد و دل زیاد است. زمانی ما با دنیا رقابت می‌کردیم. برای مثال کفش‌های ارتش روسیه را ایران تولید می‌کرد و بازارهای جهانی را در اختیار داشت. امروز هم کیفیت کفش‌های ما با استانداردهای جهانی همخوانی دارد اما تبلیغات منفی و وجود برندهای بی‌شمار کفش و تبلیغات گسترده موجب شده تا مردم سراغ کفش‌های ایرانی نیایند و از آن بدتر، باور نکنند که ما توان تولید انواع‌ کفش‌ها را داریم. در نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌کنیم، بارها پیش آمده که تولیدکنندگان ایتالیایی کفش‌های ما را به عنوان سوغات ایران با خود برده‌اند. آنها خودشان تولیدکننده هستند پس این کار چه معنایی دارد؟ نمایندگی کفش‌‌های خارجی، محصولات‌شان را اگر ۵۰ دلار می‌خرند، به قیمت بیش از یک میلیون به فروش می‌رسانند و با وجود چنین سودی مشخص است که به کفش ایرانی بها نمی‌دهند.» آیا بانک ها در خدمت تولید هستند؟ رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در پایان گفت: تولیدکنندگان باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. زمانی یکی از نمایندگی های ایران ، صادرات گسترده به روسیه داشته و حتی تولید کفش‌های ارتش روسیه را داشته اما امروز تنها چند نمایندگی از آن باقی مانده است. سوالم اینجاست آیا بانک‌ها در خدمت تولید هستند؟ شهرداری، مالیاتی‌ها و دیگر ارگان‌ها به چرخه تولید کمک می‌کنند؟ جواب این سوال‌ها مشخص است اما با این وجود بازهم از تولیدمان دفاع می‌کنم و امیدوارم مردم با خرید کالای ایرانی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند.»

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *