صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
چشم‌انداز اقتصادی سال آینده امیدبخش است

چشم‌انداز اقتصادی سال آینده امیدبخش است

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: چشم انداز اقتصادی سال آینده کشور امیدبخش است و بالغ بر 126 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی با مشارکت صندوق توسعه ملی و بانک های بخش خصوصی در نظر گرفته ایم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز شنبه در حاشیه همایش دو روزه روسای پلیس راهور افزود: پرداخت حقوق و عیدی ها از15 بهمن ماه آغازشد و ظرف روزهای آینده حقوق را کامل پرداخت می کنیم.
وی اضافه کرد: بیش از 30هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی در نظر گرفته ایم و چهار هزار و 500 میلیارد تومان دیگر در دست توزیع داریم.
نوبخت افزود: از سوی دیگر از منابع دیگری که باقی می ماند نسبت به پرداخت ها بویژه در عرصه عمرانی استفاده می کنیم.
وی با تاکید بر اینکه وضع سال آینده بهتر خواهد بود نیز افزود: پیش از این نفت را زیر 40 دلار می فروختیم اما اکنون بالای 60 دلار به فروش میرسد در حالی که به طور متوسط عملکرد ما 51 دلار است که با پیش بینی های ما سال بهتری را از نظر اقتصادی پیش رو خواهیم داشت ضمن اینکه برنامه ها طوری تنظیم شده است که بر اساس منابع درونی پیش برود.
وی گفت: مهم ترین موضوع حقوق بازنشستگان است که رقم قابل توجه سه هزار و 400 میلیارد تومان اختصاص یافت و 73 هزار و 400 میلیارد برای یک میلیون و 43 هزار نفر فرصت شغلی تدارک دیده شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: دولت باید ازنیروی انتظامی پشتیبانی کند به همین دلیل به با وجود منابع ما که هر سال بنا به جهاتی تحقق نمی یابد اما به دلیل اهمیت و اولویت ناجا تلاش شده تا تخصیص اعتبارات نیروی انتظامی را به نحو شایسته و متفاوت اختصاص دهیم.
نوبخت افزود: اعتبارات نیروی انتظامی را براساس ظرفیت و شایستگی ناجا برای ارایه خدمات بیشتر تامین می کنیم اما اعتبارات جاری نیروی انتظامی را پرداخت می کنیم ؛ ضمن اینکه پرداخت اعتبارات دو بخش آموزش و صندوق های بازنشستگی صد در صدی پرداخت می شود .
سخنگوی دولت در مورد راه اندازی ازراه تهران – شمال اظهار کرد: مسیر جاده ای در شمال ایران برای عبور از البرز ، فیروز کوه ، هراز و کندوان و قزوین به سمت رشت وجود دارد که فاز اول جاده کندوان.، امسال به بهره برداری می رسد که حداقل 60 کیلومتر مسیر را کوتاه می کند و این موضوع در برنامه 97 قرار دارد.
وی ادامه داد: بخش دیگر که برای پلیس راهور زحمت است مسیر منجیل رودبار است گرچه تونل های مسیر، بهره برداری شده است اما جاده دیگری که ترافیک را به شهر منجیل نیاورد در دست اجراست و اقدامات عمرانی مسیر هراز و فیروزکوه به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: وضعیت جاده ها نسبت به گذشته بهترشده است اما هنوز با استانداردها فاصله داریم و با توجه به زحمتی که پلیس راهور متقبل می شود برای عبور و مرور مردم نگرانی داریم براین اساس مردم سفرهای نوروزی را با این واقعیت آغاز کنند که جاده ها این چنین است و بیش ازهمیشه مراعات و مراقبت کنند و قوانین و مقررات و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

همچنین مطالعه کنید:

leasing

پرداخت تسهیلات لیزینگ به همه محصولات شرکت‌های دانش بنیان تا سقف ۵۰ میلیارد تومان

به گزارش کسب و کار نیوز، سیاوش ملکی‌فر در برنامه گفتگوی ویژه ساعت ۱۸:۳۰ شبکه خبر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *