صفحه اصلی / کدام قابلمه‌ها برای پخت و پز سالم‌تر هستند؟

کدام قابلمه‌ها برای پخت و پز سالم‌تر هستند؟

این روزها خیلی‌ها علاقه‌مند شده‌اند همچون گذشته از قابلمه‌های سنتی استفاده کنند. در حالی که مشکل ورود املاح مس و روی به خوراک‌ها از قابلمه‌هایی که از جنس مس و روی هستند، وجود دارد و بهتر است به طور مداوم و طولانی‌مدتی از آنها استفاده نشود.
به گزارش کسب وکار نیوز
به نقل از جام جم، در مورد ماهیتابه‌های رژیمی نیز باید گفت از آنجا که پوشش داخلی این قابلمه‌ها از جنس تفلون است، در صورت ایجاد خراش در سطح قابلمه بهتر است آن را کنار بگذارید، چون در این صورت سلامت شما به خطر می‌افتد.
البته چون در این ماهیتابه‌ها بسته می‌شود، مقدار اکسیژن اطراف مواد غذایی کاهش می‌یابد و فشار داخل قابلمه بیشتر می‌شود. در چنین شرایطی زمان پخت کم می‌شود. اگر هم شعله گاز کم باشد خوراک حالت سرخ کرده مطلوبی پیدا می‌کند و نیازی به استفاده زیاد از روغن نیست. پس این ماهیتابه‌ها از این نظر برتری دارند که چربی کمتری به بدن می‌رسانند و سبب اضافه وزن و چاقی نمی‌شوند.
در مورد زودپز، آرام پز و بخارپز نیز باید گفت استفاده از زودپز برای تهیه تمام غذاها از انواع گوشت و مرغ گرفته تا سوپ و سبزیجات با توجه سرعت پخت و حفظ ویتامین‌های غذا می‌تواند مناسب باشد. آرام‌پز هم برای خانم‌های شاغل کاربرد دارد. بخارپز هم ما را به مصرف غذاهای سالم و بدون روغن تشویق می‌کند.
 

همچنین مطالعه کنید:

mahak

تاثیر حذف صفر از پول ملی برکسب و کارها

کسب و کار نیوز – در آغاز دهه هفتاد برای اولین بار طرح حذف صفر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *