صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
همایون شهنواز سعی می‌کرد تاریخ را درست روایت کند

همایون شهنواز سعی می‌کرد تاریخ را درست روایت کند

فخرالدین صدیق شریف که ۱۴ سال قبل در سریال «روزهای به‌یادماندنی» به کارگردانی همایون شهنواز ایفای نقش کرده بود، از او به عنوان فردی که سعی می‌کرد تاریخ را به درستی به تصویر بکشد، یاد کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ایسنا این بازیگر تلویزیون و سینما  از خبر درگذشت همایون شهنواز ابراز تاسف کرد و با یادآوری سریال‌هایی که همایون شهنواز کارگردانی کرده است، اظهار کرد: شاخص‌ترین و به‌ یادماندنی‌ترین سریال او «دلیران تنگستان» بود و در سریال «روزهای به‌یادماندنی» هم یک عرق ملی داشت. همایون شهنواز انسانی بود که به دنبال هویت ایرانی می‌گشت و سعی می‌کرد تاریخ را به درستی به تصویر بکشد؛ به طوری که از تمام کارهای ایشان به نوعی یک خاطره و ثبت تاریخی در دل کارها و آثاری که در تلویزیون دیده‌ایم، وجود دارد.
او به ویژگی‌های اخلاقی همایون شهنواز اشاره کرد و گفت: او یک انسان بسیار برجسته و فروتن بود و هیچ گاه رگه‌های غرور، تکبر و جدا کردن خود از دیگران را از ایشان ندیده‌ام. بسیار متاسفم که این اتفاق افتاده است و تاسف می‌خوریم که به تدریج افراد بزرگی را از دست می‌دهیم که سینما را به خاطر سینما کار می‌کردند و کار نمایشی و آثار خود را برای بالا بردن سطح فرهنگی و اطلاعات یک جامعه می‌ساختند و اهداف دیگری را دنبال نمی‌کردند.
کارگردان سریال «دلیران تنگستان» و «روزهای به‌یادماندنی» که روز شنبه (پنجم اسفند ماه) در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت. علت این حادثه نشت گاز و انفجار بود.
مراسم تشییع این کارگردان فقید شنبه ۱۹ اسفندماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه سینما برگزار می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

دیوار

چه کسانی از حذف قیمت‌ مسکن در سایت‌‌های اینترنتی سود می‌برند؟

 به گزارش کسب و کار نیوز، واقعیت این است که التهاب بازار چیزی فراتر از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *