صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
سایپا به دنبال داخلی سازی 50 درصدی خودروهای جدید است

سایپا به دنبال داخلی سازی 50 درصدی خودروهای جدید است

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که سیاست اصولی این مجموعه در زمینه همکاری با خودروسازان خارجی، تولید دست کم نیمی از قطعات مورد نیاز محصولات جدید در داخل ایران است .
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایپا نیوز؛ محسن جهرودی که برای بازدید از کارخانه بهران موتور به شهرستان گلپایگان رفته، اظهارکرد: شهر گلپایگان یکی از قطب های مهم صنعت قطعه سازی در ایران است و شرکت های مستقر در این منطقه نقش مهمی در چرخه تولید خودرو در ایران ایفا می کنند.
سایپا به دنبال داخلی سازی 50 درصدی خودروهای جدید است
وی با یادآوری این موضوع که سایپا به زودی چندین خودروی جدید را با همکاری خودروسازان خارجی در ایران تولید خواهد کرد، از تأکید این مجموعه درخصوص ضرورت تولید حداقل 50 درصدی قطعات این خودروها توسط سایت های تولیدی داخل خبرداد.
مدیرعامل سایپا تاکید کرد که این گروه خودکفایی تولید در ایران را رها نخواهد کرد و قصد ندارد بازار را تقدیم شرکت های خارجی کند.
سایپا به دنبال داخلی سازی 50 درصدی خودروهای جدید است
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به تحریم صنعت خودرو در سال های گذشته هم اشاره کرد و از فشار شدیدی سخن گفت که قطعه سازان در آن سال ها متحمل شدند اما با تلاش و کوشش کارکنان و مدیران خود توانستند از آن شرایط رها شوند.
جهرودی دو روز پیش هم در مراسم ورود به بازار خودرو کوییک گفته بود سایپا هرگز اجازه نخواهد داد که تولید خودرو در ایران تبدیل به عرصه ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی شود و در این پروژه، باید حتما شرکت های داخلی فعالیت کنند تا اشتغال لازم برای کارگران ایرانی فراهم شود.
پیش از این هم برخی از مدیران شرکت های قطعه سازی از تلاش جهرودی در زمان مذاکره با خارجی ها، برای تولید دست کم 50 درصد قطعات خودروهای جدید در ایران قدردانی کرده بودند؛ این چندمین باری است که مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا روزهای آخر هفته را به بازدید از شرکت های قطعه سازی اختصاص می دهد که بیانگر اراده سایپا جهت حمایت از قطعه سازان و همکاری با آن ها است.

همچنین مطالعه کنید:

bourse

عرضه ۷۶ هزار تن شمش بلوم در تالار محصولات صنعتی و معدنی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *