صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
لایحه مالیات بر ارزش افزوده در جلسات علنی مجلس بررسی می شود

لایحه مالیات بر ارزش افزوده در جلسات علنی مجلس بررسی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده طبق اصل 85 قانون اساسی (رسیدگی و تصویب در کمیسیون تخصصی) مخالفت و مقرر کردند: این لایحه در جلسات علنی مجلس بررسی شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز-چهارشنبه-مجلس شورای اسلامی با 97 رای موافق، 82 رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر به درخواست رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده براساس اصل 85 قانون اساسی رای منفی دادند.
براساس بخشی از اصل 85 قانون اساسی، مجلس می تواند در موارد ضروری اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت‏ اصل‏ هفتاد و دوم قانون اساسی به کمیسیون‏های داخلی و تخصصی خود تفویض کند و پس از بررسی این موارد، در کمیسیون های تخصصی، دیگر در جلسات علنی مجلس بررسی نمی شود و برای تایید به شورای نگهبان فرستاده می شود.
پس از مخالفت مجلس با بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد که این لایحه به صورت عادی در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شود و پس از طی مراحل قانونی، در دستور کار رسیدگی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
لایحه مالیات برارزش افزوده 60 ماده دارد.

همچنین مطالعه کنید:

تشکیل ۲۲ هزار پرونده قصور پزشکی در ۹ ماه

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اگرچه نمی توان واژه “قصور” را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *