صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
صندوق توسعه ملی سهمی از درآمد فروش فرآورده‌های نفتی ندارد

صندوق توسعه ملی سهمی از درآمد فروش فرآورده‌های نفتی ندارد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره رفع ایرادهای شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
در جلسه امروز، نمایندگان با اصلاح بند الف تبصره یک مقرر کردند سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت (نفت خام، میعانات گازی و گاز) ۳۲ درصد تعیین شود.
پیش از رفع ایراد این بند، سهمی از درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی نیز به صندوق توسعه ملی اختصاص می‌یافت، بنابراین با اصلاح کمیسیون، فرآورده‌های نفتی حذف شد.
بر این اساس صندوق توسعه ملی سهمی از درآمدهای حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی ندارد.
به گزارش شانا، جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب در مجلس، در تذکری نسبت به این موضوع انتقاد کرد که علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: درآمدهای حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی در بند (الف) این ماده ذکر شده بود، اما در بند (ب) حذف شد، بنابراین شورای نگهبان خواستار تعیین تکلیف آن بود که کمیسیون تلفیق با حذف آن موافقت کرد.

همچنین مطالعه کنید:

پویش اقتصادی «راه نو» برای تشکیل مجلس نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *