صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
برنامه ریزی برای حرکت دانشجویان باید به سمت کارآفرینی و خوداشتغالی باشد

برنامه ریزی برای حرکت دانشجویان باید به سمت کارآفرینی و خوداشتغالی باشد

رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه گفت: باید به سمتی حرکت کرد که ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه برای استخدام به دولت نیاز نداشته باشند چون این حوزه بحران های بسیاری در سطح کشور دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از
برنا از اهواز، امین رضانقره آبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری ها اظهار کرد: این دانشگاه با سابقه فعالیت ۸ ساله در واقع همان دانشگاه صنعتی خوزستان است منتها به دلیل یادمان شهدای دانشجو نامگذاری آن را به اسم دانشگاه صنعتی شهدای هویزه انجام دادند.
رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه بیان کرد: در سال ۹۳ تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه سه نفر بود که طی سال اخیر آنها را به ۲۰ نفر افزایش دادیم.
وی افزود: در حال حاضر ۴۸۶ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین با پیگیری های انجام شده اولین رشته تحصیلات تکمیلی را به دانشگاه اختصاص دهیم یعنی رشته ارشد مهندسی مکانیک و ارشد برق و یک رشته کارشناسی جدید (مهندسی شیمی یا مهندسی پلیمر) را برای سال آینده داریم.
وی افزود: در سال ۹۴ دانشگاه دو طرح را به کمیسیون ماده ۲۱۵ ارائه و در انتظار تشکیل جلسه این کمیسیون است؛ همچنین این کمیسیون به ماده ۲۳ تغییر نام داده که باز هم دانشگاه پنج طرح احداث دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده مهندسی برق، ساختمان مرکزی، مجموعه کلاس ها و کارگاه ها و همچنین مرکز رفاهی ـ فرهنگی را به این کمیسیون ارائه دادیم.
نقره آبادی گفت: از وزارت سنجش خواستار بیشترین درصد جذب دانشجویان بومی در دانشگاه صنعتی شهدای هویزه شده ایم. قطعا در این صورت در آینده نرخ بیکاری کمتری خواهیم داشت.
وی با تاکید براهمیت کیفیت آموزشی در مراکز آموزش عالی بیان کرد: در این زمینه به دو دیدگاه افزایش تعداد هیئت علمی و همچنین کمک آموزشی و داشتن کارگاه و آزمایشگاه ها اشاره کرد؛ دانشگاه ما دو آزمایشگاه داشت که آنها را به ۱۷ واحد افزایش دادیم.
نقره آبادی ادامه داد: برنامه ریزی برای حرکت دانشجویان باید به سمت کارآفرینی و خوداشتغالی باشد.باید به سمتی حرکت کرد که ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه برای استخدام به دولت نیاز نداشته باشند چون این حوزه بحران های بسیاری در سطح کشور دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه همچنین به تاثیر مسائل فرهنگی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در همین راستا گروه های جهادی دانشجویی دانشگاه صنعتی شهدای هویزه اردوهای سالانه برگزار و گاها در زمینه فعالیت های عمرانی فعالیت می کنند.
 

همچنین مطالعه کنید:

قرنطینه کرونا در هند ۱۲۲ میلیون نفر را بیکار کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز نظارت بر اقتصاد هند اعلام کرد که به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *