صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
سقف انتشار اوراق مشارکت ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شد

سقف انتشار اوراق مشارکت ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان، سقف انتشار اوراق مشارکت در سال ۹۷ را ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تبصره ۵ بودجه سال ۹۷ کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند سقف استفاده دولت از اوراق موضوع این تبصره برای مصارف بودجه عمومی حداکثر معادل سقف پیش‌بینی شده در جدول شماره چهار قانون برنامه ششم توسعه باشد و دولت اجازه مصرف از اوراق منتشر مربوط به شرکت‌ها و شهرداری‌ها در بودجه عمومی را ندارد.
نمایندگان همچنین تصویب کردند ارائه حق‌الامتیاز و حقوق مالکانه در چارچوب قوانین و مقررات پس از محاسبات دقیق کارشناسی توسط کارشناسان خبره‌ای که به تایید هیات وزیران می‌رسد، انجام شود. 
همچنین در این مصوبه تامین خوراک انرژی با قیمت ترجیحی برای واحدهای تولیدی موجود در مناطق ویژه اقتصادی که به موجب قانون تشکیل شده‌اند، به تصویب رسید.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان تصویب کردند: سود سهام صندوق بازنشستگی فولاد در شرکت دخانیات ایران در سقف هزار میلیارد ریال پس از واریز به صندوق بازنشستگی فولاد صرف پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان می‌شود.
نمایندگان مجلس در مصوبه دیگری تصویب کردند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند جهت اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.

همچنین مطالعه کنید:

سونامی جدید افزایش قیمت ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، سجاد برخورداری استاد اقتصاد دانشگاه تهران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *