صفحه اصلی / سقف انتشار اوراق مشارکت 38 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین شد

سقف انتشار اوراق مشارکت 38 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان، سقف انتشار اوراق مشارکت در سال 97 را 38 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین کردند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تبصره 5 بودجه سال 97 کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند سقف استفاده دولت از اوراق موضوع این تبصره برای مصارف بودجه عمومی حداکثر معادل سقف پیش‌بینی شده در جدول شماره چهار قانون برنامه ششم توسعه باشد و دولت اجازه مصرف از اوراق منتشر مربوط به شرکت‌ها و شهرداری‌ها در بودجه عمومی را ندارد.
نمایندگان همچنین تصویب کردند ارائه حق‌الامتیاز و حقوق مالکانه در چارچوب قوانین و مقررات پس از محاسبات دقیق کارشناسی توسط کارشناسان خبره‌ای که به تایید هیات وزیران می‌رسد، انجام شود. 
همچنین در این مصوبه تامین خوراک انرژی با قیمت ترجیحی برای واحدهای تولیدی موجود در مناطق ویژه اقتصادی که به موجب قانون تشکیل شده‌اند، به تصویب رسید.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان تصویب کردند: سود سهام صندوق بازنشستگی فولاد در شرکت دخانیات ایران در سقف هزار میلیارد ریال پس از واریز به صندوق بازنشستگی فولاد صرف پرداخت حقوق و درمان بازنشستگان می‌شود.
نمایندگان مجلس در مصوبه دیگری تصویب کردند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند جهت اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام قانونی لازم را به عمل آورد.

همچنین مطالعه کنید:

banke markazi

شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا،  بانک مرکزی در بخشنامه‌ای با نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *