صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
تفاهم‌نامه احداث خطوط قطارهای حومه‌ای تهران به امضا رسید

تفاهم‌نامه احداث خطوط قطارهای حومه‌ای تهران به امضا رسید

تفاهم‌نامه احداث خطوط قطارهای حومه‌ای تهران – شهر قدس – شهریار- اندیشه و ملارد به منظور کاهش ترافیک در غرب کلانشهر تهران به امضا رسید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه روز دوشنبه توسط حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، سعید محمدزاده معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و محمد حسین مقیمی استاندار تهران به امضا رسید.
در این تفاهم نامه تاکید شده است که با توجه به جمعیت انبوه و متراکم شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد در غرب کلانشهر تهران و افزایش سفرهای روزانه از این منطقه به شهر تهران به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و هدر رفت انرژی، خطوط ریلی قطارهای حومه ای در این منطقه توسعه می یابد.
در این تفاهم نامه تاکید شده است که شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نسبت به مطالعه مسیر جهت راه‌اندازی قطار حومه ای بین کلانشهر تهران و شهرهای مورد اشاره اقدام ‌کند.
کریدور تهیه شده پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان‌های مربوط (به صورت مشترک) و شورای همتای استان به تأیید شورای عالی ترافیک خواهد رسید.
شهرداری‌های واقع در مسیر نسبت به اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر و تملک و رفع معارضین کریدور اعلامی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اقدام خواهند کرد.
ضمنا شهرداران شهرهای یاد شده طبق نقشه مصوب شرکت راه‌آهن نسبت به تأمین زمین و احداث ایستگاه شهر خود در مهلت زمانی مقرر اقدام می‌ کنند و یا اینکه پس از تأمین زمین هزینه ساخت را به شرکت راه‌آهن پرداخت خواهند کرد.
شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نسبت به تأمین مالی برای مطالعه و اجرای عملیات مسیر اقدام خواهد کرد و شرکت عمران شهر جدید اندیشه برای مشارکت در تأمین مالی پروژه در حد 50 درصد برآورد اعلام شرکت راه‌آهن (تا اندیشه) از طریق تهاتر زمین پس از اخذ مجوز لازم از مجمع و موافقت وزیر راه وشهرسازی اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد و استانداری تهران و فرمانداران تابعه همکاری لازم را جهت اجرایی شدن این تفاهم‌نامه خواهند داشت.

همچنین مطالعه کنید:

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *